Termik`e karşı bildiri dağıttılar

DOSAB`ın kurmayı planladığı termik santrale yönelik tepkiler sürüyor.

Termik`e karşı bildiri dağıttılar
HABERİ PAYLAŞ
Çok sayıda meslek ve sivil toplumu örgütünün bir araya gelerek oluşturduğu DOSAB Termik Santrali’ne Hayır Platformu, dün Setbaşı ile Heykel arasında vatandaşlara termik santralin zararlarını anlatan bildiri dağıttı.
 
Bildiride, “Kömürlü termik santraller erken ölümlere, sakatlıklara ve hastalanmalar yol açar. Kömürün yakılması sonucunda kirlenen hava, solunum ve dolaşım sistemi hastalıklarının artmasına yol açar. Kömürlü termik santrallerin çıkardığı gazlar, iklimlerin değişmesine neden olur. Havaya salınacak kükürt, asit yağmurlarının oluşmasına neden olur ve sadece bulunduğu yerde değil, onlarca kilometer ötedeki canlıları, tarla ve bahçe mahsüllerini etkiler. Bursa’ya özgü şeftali, deveci armudu, zeytin ve siyah incirin geleceği kararabilir. DOSAB’taki 100 kadar işletmeye biraz daha ucuz buhar ve elektrik sağlamak adına Bursa’yı yaşanamaz bir kent kimliğine büründürmeye kimsenin hakkı yoktur” ifadeleri yer aldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X