Terör örgütü DHKP-C’nin üst düzey yöneticisi yakalandı

Saldırı hazırlığındaki teröristlere silah ve patlayıcı temin eden terör örgütü DHKP-C’nin üst düzey yöneticisi İstanbul’da yakalandı.

Terör örgütü DHKP-C’nin üst düzey yöneticisi yakalandı

TERÖR örgütü DHKP-C’nin üst düzey yöneticilerinden M.A., İstanbul’da düzenlenen operasyonda gözaltına alındı.

ORTAK OPERASYONLA İSTANBUL’DA YAKALANDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgüttü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından DHKP-C terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalarda hakkında yakalama kararı bulunan M.A’nın İstanbul’da olduğu tespit edildi. İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlileri ile ortaklaşa düzenlenen operasyonda M.A. dün gözaltına alındı.

TERÖRİSTLERE SİLAH VE PATLAYICI TEMİN EDİYORMUŞ

M.A’nın DHKP-C terör örgütü içerisinde Devrimci İşçi Hareketi sorumlusu olduğu ve örgütün TürkiyeKomitesi’nin de üst düzey yöneticilerinden biri olduğu ifade edildi. M.A’nın örgüt adına aktif faaliyet yürüten ve yapılan araştırmalarda başta İstanbul olmak üzere sansasyonel eylem arayışı içerisinde olan şahıslarla istihbarat, silah, mühimmat ve güvenli ev temini sağlayan kuryeler ile bağlantıyı sağladığı belirtildi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X