Teröristler camiyi ‘mühimmat deposu’ gibi kullanmış

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde bir caminin terör örgütü PKK mensuplarınca “mühimmat deposu” gibi kullanıldığı tespit edildi.

Teröristler camiyi ‘mühimmat deposu’ gibi kullanmış
HABERİ PAYLAŞ

Silvan’da PKK’lı teröristlerce mühimmat deposu gibi kullanıldığı belirlenen camide çok sayıda bomba düzeneği, örgütsel doküman ve malzeme ele geçirildi.

Demirkuyu Mahallesi Toklar mezrasındaki caminin teröristlerce mühimmat deposu olarak kullanıldığı ortaya çıktı.

Cami içi ve çevresinde yapılan incelemede çok sayıda tüpün içine yerleştirilmiş bomba düzeneği, patlayıcı yapımında kullanılan amonyum nitrat, uzun namlulu silaha ait mermi, örgütsel doküman, tıbbi malzeme ve çeşitli malzemeler ele geçirildi.

Ele geçirilen malzemeler arasında yer alan çok sayıda siyah renkli şemsiyenin teröristler tarafından termal kameralara yakalanmamak için kullanıldığı değerlendiriliyor.

Mezarlığı ve camiyi de “üs” gibi kullanmışlardı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK yandaşlarının Abdulkadir Paşa Mahallesi’ndeki Hacı Şemsettin Yusma Camisi’ni mühimmat deposu olarak kullandığı ortaya çıkmış, cami içi ve çevresinde yapılan incelemede, üstü seccade ile örtülü çok sayıda roketatar, uzun namlulu silah, bu silahlara ait mermi, molotofkokteyli ve örgütsel doküman ele geçirilmişti.

Silvan’da Tekel Mahalle Mezarlığı’nda güvenlik güçlerince yapılan aramada ağaçlara ve mezarlara gizlenmiş çok sayıda molotofkokteyli, el yapımı patlayıcı ve bomba yapımında kullanılan malzemeler bulunmuş, aynı ilçede terör örgütü PKK mensuplarının hizmetini engelledikleri Aile Sağlığı Merkezi’nde çatışmalarda yaralanan teröristlere ilk yardım hizmeti verdiği ortaya çıkmıştı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X