TFF Başkanı Özdemir OLAY’da açıkladı! Seyircili maçlar ne zaman başlayacak?

Bursaspor’un kupa maçı için Bursa’ya gelen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun Bursalı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çağlar, kent yöneticilerini ziyaret etti… OLAY’a özel açıklamalar yapan TFF Başkanı Özdemir, “Bursaspor’un hiç yabancı futbolcu oynatmadan verdiği mücadele ve aldığı sonuçlar bizim için iftihar meselesi” dedi. Özdemir, Mart ayından itibaren de tribünlere seyirci almak istediklerini söyledi.

TFF Başkanı Özdemir OLAY’da açıkladı! Seyircili maçlar ne zaman başlayacak?

Hatice DAL

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun Bursalı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çağlar, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şen ve Bursa İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan’a nezaket ziyaretlerinde bulundu.

Alinur Aktaş’ı ziyareti esnasında OLAY’a özel açıklamalar yapan Başkan Özdemir, Bursa’nın kendisi için önemli bir şehir olduğunu belirterek, “Buranın enerji dağıtımını yıllardır yapıyoruz. Bugün Bursaspor’un Ziraat Türkiye Kupası maçı var. Antalyaspor’la oynayacaklar. Başarılı bir şekilde bu noktaya geldi Bursaspor. Başarılarının devam etmesini dilerim. Bursaspor, Türk futbolunda ayrı bir yere sahip bir takım. Bu sene büyük bir atılım yaptı. Türkiye’de bu işi uygulayan ilk olarak Altınordu Spor Kulubü. Şimdi de Bursaspor böyle bir karar aldı. Hiç yabancı olmadan, tamamen alt yapıdan gelen futbolcularla ligi götürmek. Bu kararı biz yürekten destekledik. Başarılı oluyorlar bunu Türkiye Kupası’nda da gösterdiler. TFF 1. Lig’de de iyi mücadele ediyorlar. Bu bizim için bir iftihar meselesi. Her zaman kalbimiz onlarla beraber” dedi…

Pandeminin sadece Türkiye değil dünyayı da fazlasıyla etkilendiği dile getiren Nihat Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yalnız Türkiye’de değil dünyada da tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanıyor. Bu tarz maçların güzel olduğu savunulamaz. Seyirci, maçların en büyük öznesidir. Bu dönemde seyircili oynama mümkün görünmüyor. Gıda sektöründe müşteri kabul edilmezken stadyumlara da şu an için seyirci almamız mümkün değil. Ama yakın zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada gördük ki, ülkemiz pandemi sürecini iyi yönetiyor ve iyiye gidiyor. Hafta içinde de aşı uygulamaları ülkemizde başlanacak, neticelerini hızla alacağız. Umut ediyoruz ki, Mart ayından itibaren yavaş yavaş taraftarları tribünlere alabiliriz. Mayıs ayında maçların seyircili oynanmasını hayal ediyor ve arzuluyoruz. Türkiye’de oynanacak Şampiyonlar Ligi Finali var. Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılacağız. Bizim hedefimiz yalnız Türkiye’mizde değil, Avrupa’da da maçların seyircili oynanmasıdır.”

MUSTAFA ÇAĞLAR BURSA’MIZIN GURURU

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, Bursa’ya önemli yatırımları olan Nihat Özdemir’i ağırlamaktan dolayı büyük memnuniyet duyduğunu kaydederek, “Herkesin ilgiyle takip ettiği futbolun Türkiye’deki patronunu ağırlamak onur verici. Bursaspor ile alakalı güzel sözlerini duymak bizim için sevindirici. Bursaspor, şehir itibari ile potansiyeli olan bir kulübümüz. Ben inanmıyorum ki, bu model Türkiye’de belirli örnekler oluşturacak. Çocuklarımıza güvenmek lazım. Gerçekten ciddi bir altyapımız var. Burada Nihat beyle birlikte Bursa’nın bir evladı ve TFF’deki gururumuz olan Mustafa Çağlar’ı da ağırladık. Kendilerine destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah, Türk futbolu milli düzeydeki başarılarıyla her zaman ses getirir” ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun Bursalı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çağlar, Bursa’daki ilk ziyaretlerini İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan’a yapmıştı.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çağlar ile birlikte Bursa Valisi Yakup Canbolat’la biraraya gelip forma hediye etti.

Özdemir ve Çağlar, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şen’i ziyaret etti.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X