THY Genel Müdürü Kotil’e ödül

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Kotil, Pasifik Bölgesi Seyahat Yazarları Derneğinin (PATWA) 2015 senesi için verdiği “Havacılıkta Yılın Profesyoneli” ödülüne layık görüldü.

THY Genel Müdürü Kotil’e ödül

PATWA tarafından her yıl düzenlenen ödül töreni, Berlin Uluslararası Turizm Borsasında gerçekleştirildi.

Kotil, “Havacılıkta Yılın Profesyoneli” ödülünü, BM Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rifai’den aldı.

Temel Kotil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ödülü kurumu adına kabul ettiğini söyledi.

Ödülün 11 yılın başarısı sonucu alındığını belirten Kotil, yaptıklarının, dünyanın başka bölgelerinden görülmesinin kendisine gurur ve onur verdiğini vurguladı.

Geçen yılın çok başarılı geçtiğini dile getiren Kotil, THY olarak bu sene yüzde 21 büyümeyi ve 72 milyon yolcu sayısına ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.

THY’nin, dünyada en çok şehre sefer düzenleyen havayolu olduğuna işaret eden Kotil, ”Bu katlanarak devam ediyor. Bunu bizden alacak kimse görünmüyor şu anda. Ne kadar çok sefer koyan olsa da bizi geçme durumu görünmüyor. Çünkü sefer ve nokta koymaya devam ediyoruz” dedi.

Almanya ve Rusya’da turizm pazarının doyuma ulaştığını anlatan Kotil, “Yeni pazar Uzak Doğu” şeklinde konuştu.

”Aklıma gelenin yarısını yapabildim”

Kotil, THY’de 11 yılının dolduğuna işaret etti.

Profesyonel yaşamında daima hedeflerinin bulunduğunu anlatan Kotil, şunları kaydetti:

”Profesyonel hayatımda hep aklıma gelenin yarısını yapabildim. Hepsinde böyle oldu. Çünkü insanların gönülleri, vizyonları çok büyük oluyor. Ama fiziksel olarak gerçekleşebilirlik olmuyor. Tabii bunu şöyle bağlamamak lazım, ‘İmkan vermediler’ demek istemiyorum. Yani ipin uçları gelir zannediyoruz ama gelmiyor uç uca. Aslında THY’yi 72 milyon değilde 150 milyon görmek, yani iki kat daha da büyümüş görmek isterdim. Ama gönüldür bu.”

Kotil, THY’nin 10 yıl önce 1,8 milyar dolar olan cirosunun, bugün 12 milyar dolara dayandığını bildirdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X