Timsah yabancıları gönderdi

Frutti Extra Bursaspor, ülkelerine dönmek isteyen oyuncularıyla protokol imzalarken, ligler başlayana kadar basketbolcularına izin verdi.

Timsah yabancıları gönderdi
HABERİ PAYLAŞ

ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele TOFAŞ’ta yabancı oyuncularını ülkelerine göndermesinin ardından ligdeki diğer ekibimiz Frutti Extra Bursaspor da basketbolcularına izin verdi. Yeşil beyazlı ekibin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, takımda forma giyen sporcularla bir araya gelerek protokol imzalandığı ve oyuncuların lig başlayana kadar ülkelerine gitmelerine izin ifade edildi.

BAŞLARSA DÖNECEKLER

Açıklamada liglerin devam etmesi halinde ise protokolde belirlenen şartlarla yola devam edileceği belirtildi. Ayrıca, açıklamada bu aşamada maddi anlamda büyük fedakarlık yapan yabancı oyunculara sezon boyunca gösterdikleri Frutti Extra Bursaspor formasına yakışır davranış ve performansları için teşekkür edildi.

Protokol imzalanıyor

Basketbol Süper Ligi’nde ülkelerine dönen yabancı oyuncularıyla protokol yapan kulüpler, bu süreçte basketbolcularına maaş ödemesi yapmayacak. Oyuncular, ligler başladığında ise Türkiye’ye dönecek.

ING Basketbol Süper Ligi’nde TOFAŞ’la birlikte Frutti Extra Bursasporyabancı oyuncularının ülkelerine gitmesine izin verirken, burçok kulüp de yabancı oyuncularla anlaşma imzalamaya başladı. Liglerin ileri bir tarihe ertelenmesi nedeniyle yabancı oyuncuların sözleşmeleri konusunda anlaşma maddeleri oluşturan kulüp, oyuncularına bu anlaşmaları imzalatarak maddi tedbirler aldı. Birçok ekip, ağırlıklı 6 maddenin yer aldığı anlaşmaları oyuncuları ile imzaladı.

MAAŞ ALAMAYACAKLAR

Bu maddeler kapsamında yabancı oyunculara kendi ülkesine gitme izni verildi ancak bu süreçte maaşlarını alamayacakları tebliğ edildi. Ülkede kalacak yabancı basketbolcuların ise sözleşmelerinin aynen devam edeceği belirtildi. Birçok ING Basketbol Süper Ligi ekibinin yabancı oyuncularıyla imzaladığı anlaşmanın maddeleri şu şekilde:

1-Dünyada yaşanan sağlık sorunlarından dolayı,Türkiye’de kalmak veya gitmekte özgürsünüz.
2-Kulüp oyuncularına mart ayı itibarıyla maaşları, primleri, maç başı ücretleri, yani tüm alacakları ödenecek.
3-Salgın nedeniyle ülkenize gitmeniz halinde, Türkiye’ye döndüğünüzde 14 gün karantina altına alınacaksınız.
4-FIBA ve Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından oynanma kararı alınır ise sporcular, kulüplerin vermiş olduğu tarihlerde Türkiye’ye dönecektir, antrenman ve maç programına uyacaklardır. Bu şartlara uymaları halinde kontratlardaki tüm maddeler devam edecektir.
5-FIBA ve Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından oynanma kararı alınır ise Türkiye’ye dönmeyi kabul etmeyen sporcuların sözleşmesindeki hakları, hak kaybına uğrar. Bu süreç FIBA ve TBF tarafından iptal edilirse, sözleşmeler FIBA ve TBF maddeleriyle çözülecektir.
6-Türkiye’de kalmayı düşünen yabancı sporcuların sözleşmesindeki tüm sosyal haklar, lig başlayana kadar aynen devam edecektir.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X