TOKİ konutlarına son başvuru bugün

Mustafakemalpaşa’da inşa edilecek “694 yeni sosyal konut projesi” için başvurular bugün sona eriyor.

TOKİ konutlarına son başvuru bugün
HABERİ PAYLAŞ

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar tarafından müjdesi verilen TOKİ sosyal konut projesi için 16 Aralık 2019’da başlayan başvuru süreci, 15 Ocak’ta (bugün) son buluyor. 2+1 ve 3+1 yatay mimari anlayışıyla yükselecek konutlara Mustafakemalpaşa’da 3 bin başvuru yapıldı.

En çok sorulan sorular arasında yer alan ‘TOKİ’ler nereye yapılacak?’ sorusu ise gündemdeki yerini korurken, henüz bu konuya ilişkin kesin açıklama yapılmadı. Başvuru sürecinin son bulmasıyla en uygun yerin belirlenmesi için çalışmalar yürütülecek ve kura çekimleri önümüzdeki günlerde gerçekleşecek. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 100 bin sosyal konut projesi kapsamında inşa edilecek konutlar için Ziraat Bankası’nın Mustafakemalpaşa şubesi veya e-devlet aracılığıyla başvurular kabul ediliyor.

HANE GELİRİ EN FAZLA 5 BİN 500 TL OLMALI…

2+1’ler için 500 TL ve 3+1’ler için bin TL bedel biçilen başvurular, 4 kategoride kabul edilecek. Bunlar; ”şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri; en az yüzde 40 engelli vatandaşlar; emekli vatandaşlar; diğer alıcı adayları” şeklinde olacak.

Bu arada, başvurunun kabul edilmesi için aylık hane halkı gelirinin en fazla net 5 bin 500 TL olması gerekiyor. ayrıca bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velâyeti altındaki çocukları adına yalnızca bir başvuru yapılabiliyor. Başvuranların 25 yaşını tamamlamaları da şart.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X