TOKİ rekor kıracak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, TOKİ tarafından bugüne kadar Doğu ve Güneydoğu’da alt gelir grubuna yönelik yaklaşık 150 bin sosyal konut yapıldığını, gelecek üç yılda yaklaşık 60 bin konut daha yapmayı hedeflediklerini söyledi

TOKİ rekor kıracak

TOKİ’nin kurulduğu 1984’ten 2003 yılına kadar 43 bin konut yaptığını, 2003’ten bugüne kadar ise bu rakamın 730 bini geçtiğini belirten Turan şöyle devam etti:

”İlk 19 yılda 43 bin konut üreten bir yapıdan, son 13 yılda 730 bin konut üreten bir yapıya geldik. Bu, her yıl, 19 yılda üretilen toplam konuttan daha fazla konut üretiyoruz demektir. Hatta bu yıl bütün bu rekorların üzerine inşallah sosyal konutta tarihi rekoru da kırmış oluyoruz. Bu yıl 64 bin sosyal konut inşa etmiş olacağız. Bu, iştirak şirketlerimiz hariç, yani yüksek nitelikli konutlar dışında, sadece sosyal konutlara ilişkin bir rakam. 64 bin konut, Türkiye’de bir yıl içerisinde üretilen toplam konutun yaklaşık yüzde 10’u mertebesidir. Türkiye’de bütün üretilen konutun yaklaşık yüzde 10’unu sadece sosyal konut amacıyla üreten bir kurumuz.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X