‘TOKİ vatandaşları ev sahibi yapmaya devam edecek’

TOKİ Başkanı Turan, Anadolu’da konut almakta zorlananların ve sosyal devlet anlayışının en önemli kurumu olduklarını belirterek, “İnşallah bunu güçlendirerek devam ettireceğiz” dedi.

‘TOKİ vatandaşları ev sahibi yapmaya devam edecek’
HABERİ PAYLAŞ

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TOKİ idaresinin 81 vilayetin 79’unda aktif, 800’e yakın şantiyesi olduğunu söyledi.

Turan, TOKİ’de çalışan idari personel ve ekiplerin çok yetenekli olduğunu ifade ederek, bu ekiple Türkiye’deki 16 stadyumu tamamlamaya çalıştıklarını kaydetti. 

Galatasaray ve Mersin İdman Yurdu takımları için yapılan stadın tamamlandığı bilgisini paylaşan Turan, “Stat inşaatlarımız devam ediyor. Onlarca yurt inşaatımız sürüyor. Son 3-4 yıl içinde yaklaşık 286 hastane ihalesi yaptık. 146 hastane inşaatı devam ediyor. Yol güzergahında belki 10’a yakın hastane gezdik. Hepsini üst üste gezince Türkiye’de gerçekten gurur duyacağımız işler yapılıyor” ifadesini kullandı.

Turan, ilçe merkezlerinde bile 50, 100 ve 200 yataklı çok modern hastaneler inşa edildiğini belirterek, şunları dile getirdi: 

“Bu tabii başta hükümetimizin, sonra ilgili bakanlarımızın destek vermesiyle oluyor. Biz de bu konuda kamu adına inşaat konusunda uzman ekiple çalışıyoruz. Bu ekiple beraber, ülkemizin geleceğine katkı sunmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin geleceğini inşa ediyoruz. İnşallah hep beraber mutluluk duyarak koşuyoruz çünkü 10-20 yıl sonra Türkiye, çok kaliteli eserler kazanmış olacak.”

“TOKİ sosyal devletin en büyük yansıması”

Turan, 2002’deki milli gelirle 2015’tekinin aynı olmadığına dikkati çekerek, sözlerini şöyle tamamladı: 

“Dolayısıyla Türkiye’nin geleceğini daha kaliteli inşa etmek zorundayız. Bu kapsamda hem yöresel mimariyi hem yerel özellikleri dikkate alan hem de genel şehirleşmeyi yasal disipline esas alan nitelikli sosyal konut üretiminde TOKİ, dün olduğu gibi bugün de sosyal devletin en önemli kurumsal yansımasıdır. Anadolu’da konut almakta zorlanan bütün vatandaşlarımızın ve sosyal devlet anlayışının en önemli kurumuyuz. İnşallah bunu güçlendirerek devam ettireceğiz.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X