TÖMER’den uluslararası sempozyum

Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER), “Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi” konulu uluslararası sempozyum düzenledi.

TÖMER’den uluslararası sempozyum

TÖMER tarafından düzenlenen “Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi” konulu uluslararası sempozyum, Merinos AKKM’de dün başladı. Sempozyuma yurt içi ve yurt dışından pek çok akademisyen katıldı. İki gün boyunca yabancı dil öğretimi ve yabancı dil olarak Türkçe öğretimi ile ilgili kuramsal ve uygulamalı çalışmalar masaya yatırılacak.

TÖMER Müdürü Prof. Dr. Ertan Gökmen, “Türkiye’deki yabancı dil öğretimine çareler bulabilmek, ilmi araştırmalar yapabilmek için bu sempozyumu gerçekleştirdik. Şu anda Türkiye’de altı ilimizde şubelerimiz ve dört temsilciliğimizle faaliyetlere devam ediyoruz. Yurt dışında da şubelerimiz, temsilcilerimiz, kurslarımız var. Bu sempozyum bu konuda yapılmış 11. sempozyum. Hem Türkçe, hem de yabancı dil öğretiyoruz. Sempozyuma sunulan tebliğler kitap olarak bastırılacak” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X