Top artık yargıda! Hukuk savaşı başlıyor

Ali Ay yönetimi, bağımsız denetçilerin hazırladığı iki ayrı raporu bugün savcılığa teslim edip suç duyurusunda bulunacak.

Top artık yargıda! Hukuk savaşı başlıyor

Bursaspor’un 19 Ocak’ta yapılan olağanüstü genel kurulunda Başkanlığa seçilen Ali Ay yönetimi, kongrede ibra edilmeyen Recep Bölükbaşı yönetimi dönemiyle ilgili hukuki mücadeleye bugün resmiyet kazandırıyor. Yeşil beyazlı kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, “Göreve geldiğimiz kongrede, bir önceki yönetimin ibra edilmeyişi sonrasında başlayan süreci, hukuki ve vicdani sorumluluklarımız neyi gerektiriyorsa, o doğrultuda, hiç bir kapalı kapı bırakmadan, açık ve şeffaf bir şekilde devam ettirmek suretiyle belli bir noktaya getirdik.” denildi.

SUNUM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Uluslararası bir denetleme kuruluşu olan Ernst & Young Şirketi’nin, usulsüzlüklerle ilgili Bursaspor’da gerçekleştirdiği detaylı incelemeyi tamamladığını ve konuyla ilgili raporunu kapsamlı bir şekilde hazırlaığı belirtilen yazıda şu ifadelere yer verildi: “Ardından özellikle mali konularda ihtisası olan Reform Bağımsız Denetleme Şirketi’nin başlattığı inceleme 9 Mayıs Pazartesi günü tamamlandı ve söz konusu şirket, hazırladığı geniş çaplı raporla ilgili olarak yönetimimize pazartesi gecesi özet bir sunum da gerçekleştirdi.”

ŞEFFAFLIK İLKESİ

“Bu iki raporun tarafımıza teslim edildiği an itibariyle biz de yönetim olarak, hukukçularımızın raporlar üzerinde yaptığı incelemeler doğrultusunda, 10 Mayıs itibariyle hukuki başvurumuzu hazırlamaktayız ve dava dilekçemizle birlikte iki denetleme şirketinin raporlarını 11 Mayıs Çarşamba günü (bugün) ilgili makama teslim edeceğiz. Ayrıca meseleye bir savaş olarak değil, asli bir sorumluluk, şeffaflık ilkesi ve Bursasporluluk ruhunun gereği olarak baktığımızın, bu makamlarda görev yapanların verilmeyecek hiçbir hesabının olmaması gerektiği gerçeğiyle hareket ettiğimizin bilinmesini istiyoruz.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X