Toplu konut temeli yıl içinde atılacak

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Cihatlı Mahallesi’nde yapılması planlanan toplu konut projesi için yakın tarihte ihaleye çıkacaklarını bildirdi.

Toplu konut temeli yıl içinde atılacak
HABERİ PAYLAŞ

CEMAL KIRGIZ

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Cihatlı Mahallesi mevkiinde yapılacak olan toplu konut çalışmalarının Gemlik’in kendi mimarlarının eseri olacağını söyledi. Belediye Meclisi Mart ayı ilk toplantısında konuşan Yılmaz, 150 dönüm arazi üzerine 970 konutluk bir planlama yapıldığını ifade etti. Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın devir konusunda hazırladığı raporun Başbakanlık’ta olduğunu ve onayın ardından bölge tapusunun belediyeye geçeceğini bildirdi.

Gemlik Belediyesi İmar Müdürlüğü Proje biriminin titiz bir çalışma yürüttüğünü ifade eden Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Yakında ihaleye çıkacağız. Gemlik Belediyesi mimarlarının çalışması oluyor. İlk toplu konut çalışması Gemlik’in kendi mimarlarının eseri olsun istiyoruz. Toplu konut çalışmasının temelini de yıl içinde atmayı planlıyoruz. İhale ve proje aşamasının ardından, kriterleri Gemlik Belediye Meclisi Doğal Afet Komisyonu bir araya gelerek belirleyecek” dedi. 

RİSKLİ YAPILAR

Ova bölgesindeki yapıların geleceğiyle ilgili soruya da yanıt veren Refik Yılmaz, deprem testinde riskli çıkan ova kesimindeki binaların takasta kullanılabileceğini ve yıkımı sonrasında yeşil alan, park ve sosyal tesisler ile yeni bir planlama yapılabileceğini vurguladı. Gemlik Demirsubaşı Mahallesi Lise Caddesi bölgesindeki Tarihi Kale Surları üzerinde bulunan ve deprem riski nedeniyle yıkılan binalardaki vatandaşlar için de Büyükşehir Belediyesi’nin Muammer Ağım Devlet hastanesi yanındaki hazine arazisine toplu konut yapacağını ifade eden Belediye Başkanı Refik Yılmaz, evleri yıkılan vatandaşların da mağduriyetinin giderileceğini kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X