Toplu taşıma araçlarında bunları unuttuk!

Toplu taşıma araçlarında eşyalarını unutan vatandaşların eşyalarını kolaylıkla alabileceğini söyleyen yetkililer, unutulan eşyaların arasında davul ve kına tepsisinin olması görenleri şaşırtıyor.

Toplu taşıma araçlarında bunları unuttuk!
HABERİ PAYLAŞ

Toplu taşıma araçlarında vatandaşların eşyalarını unutabildiğini belirten Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hayri Naziksoy, “Bildiğiniz gibi Kayseri Büyükşehir Belediyesinin sınırları artık büyüdü. 1 milyon 400 bine yakın insanımız var. Dolayısıyla günlük 350-360 bin insanımız toplum taşıma araçlarından yararlanıyor. Tabi biz bundan çok mutluyuz. Dolayısıyla günlük bu kadar sirkülasyon içerisinde elbette kayıp eşyaların olması çok doğaldır” dedi.

‘Gerek otobüslerde gerekse raylı sistem araçlarında günlük birtakım eşyalar unutulmaktadır’ diyen Naziksoy, “Bunlar neler olabiliyor; işte şemsiyeler, gözlükler, cüzdanlar, kredi kartları, telefonlar, alışveriş çantaları gibi eşyalar toplu taşım araçlarında unutulmaktadır. Toplu taşım araçlarında unutulan eşyayı şoförümüz hareket amirliğine getirdiği zaman o bir tutanak eşliğinde tutulur. Daha sonra 3 ay hareket amirliğinde bekletilir, sonra da Karpuzatan’da ki tesislerimize gönderiyoruz. Orada sağlığa zarar verecek olan eşyalar varsa bunlar imha ediyoruz. Unutulan eşyaların yüzde 80’nini yerine ulaştırıyoruz. Banka kartı kaybedenler olursa bankayı arıyoruz. Kimliği kaybolanları arayıp bulabiliyoruz. Cep telefonlarını unutanların telefonları açıksa yakınlarını arayarak ulaşıyoruz. Vatandaşlar unuttukları eşyalarını mutlaka takip etsinler. Unutunca ‘gitti’ diye düşünmesinler” diye konuştu.

 

Otobüslerde davul, kına tepsisi görenleri şaşırtırken, daha çok biberon, oyuncak, baston, şapka, okul defter ve kitapları, klasörler, spor çantalar, cep telefonları, cüzdanlar, gözlük, makyaj malzemeleri unutuluyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X