‘Toprağımıza dokunmayın’

Karacabey’e bağlı İkizce köyü sınırları içinde 220 hektarlık alan üzerinde kurulmak istenen KOTİYAK Sanayi Sitesi’yle ilgili mahkemenin verdiği iptal kararı üzerine İkizce’de bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, toprağın korunması adına büyük zafer e

‘Toprağımıza dokunmayın’

AYDIN FİDAN

Bursa Barosu, TMMOB Bursa İl Koordinasyon Kurulu ve DOĞADER adına yapılan açıklamada, “Kararlılıkla sürdürdüğümüz hukuk mücadelesi, kentin ve burada yaşayanların lehine zaferle sonuçlanmıştır. 1/25.000 ölçekli plana açtığımız davada mahkeme iptal kararı verdi’ denildi. Çevreciler, yetkilileri mahkeme kararına uymaya çağırdı. Ayrıca birçok köyü kapsayacak bin 270 hektarlık Batı Organize Sanayi Bölgesi projesinin ciddi tehdit oluşturduğunu savunan çevreciler, verimli tarım arazilerinin kurban edilmemesini istedi.

İkizce Köyü Muhtarı Mümin Ereselli de, “Köylüler olarak doğamızı ve arazimizi korumak ve bu emaneti çocuklarımıza devretmek konusunda kararlıyız. Ne köyümüz ne de çevre köylerde sanayi alanları istemiyoruz’ dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X