Toyota ‘hibrit’te rekor kırdı

Toyota, hibrit teknolojisine sahip otomobil satışlarında 8 milyon adeti geçerek yeni bir rekora imza attı

Toyota ‘hibrit’te rekor kırdı

Toyota, öncüsü olduğu hibrit teknolojisine sahip otomobil satışlarında 8 milyon adedi geçtiğini açıkladı. Şirket, 1997’den bugüne kadar 8 milyon 48 bin 400 adetlik satışıyla hibrit teknolojisi konusunda liderliği elinde bulunduruyor.

 

Toyota’dan konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, şirket, ilk seri üretim hibrit otomobilin piyasaya sunulduğu 1997 yılından bu yana 90 ülke ve bölgede 30 farklı hibrit modeli ile pazarda yer alarak, 8 milyon 48 bin 400 adetlik satışa ulaştı.

 

Hibrit araçların kullanılmasıyla, benzer ölçülerdeki benzinli motorlara göre bugüne kadar 58 milyon ton daha az CO2 salımı gerçekleştirildi. Bununla birlikte hibrit teknolojisi sayesinde yaklaşık 22 milyon kilolitre yakıt tasarrufu sağlandı.

 

Orta ve uzun vadede hibrit teknolojisini çözüm olarak gören ve bu teknolojiyi geliştirmeye devam eden Toyota, 2020 yılında her Toyota modelinin birer hibrit versiyonunun olmasını hedefliyor.

 

Toyota, yakıt hücreli araçtan hibritlere ve içten yanmalı motorlara kadar tüm güç ünitelerinde çevrecilik olgusunu sürüş dinamiklerine zarar vermeden artırırken, aynı zamanda üretim maliyetlerini düşürmeyi de amaçlıyor.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X