Trabzon ve Erzurum’a direkt uçuşlar başlıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin teşebbüsüyle Bursa’dan Trabzon ve Erzurum’a tarifeli uçuş başlatan Anadolujet’in ilk seferleri yarın törenle start alıyor.

Trabzon ve Erzurum’a direkt uçuşlar başlıyor

Bursa’nın şehirlerarası anlamda da ulaşılabilir bir il olması için İstanbul – Bursa arasında deniz otobüsü, helikopter ve deniz uçağı seferlerini başlatan, Yunuseli Havaalanı’nın sivil uçuşlara açılmasına öncülük eden Büyükşehir Belediyesi’nin Yenişehir Havaalanı’nın da verimli kullanılması için sürdürdüğü çalışmalar meyvesini verdi. AnadoluJet, Bursa’yı Yenişehir Havaalanı’ndan Trabzon ve Erzurum’a bağlama kararı aldı. 

Bursa’yı Karadeniz ve Doğu Anadolu ile birbirine bağlayacak seferlerin başlaması nedeniyle 10 Mart Salı (yarın) günü saat 12.30 Yenişehir Havaalanı’nda kokteyl düzenlenecek. Kokteyle Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, THY Genel Müdürü Temel Kotil ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Bursa protokolü katılacak.

Bu arada Erzurum’dan saat 11.25’te, Trabzon’dan ise saat 11.35’te havalanan yolcular saat 13.15’te Yenişehir Havaalanı’nda protokol üyeleri tarafından karşılanacak. Törenin ardından Bursa’dan Erzurum ve Trabzon’a gidecek yolcular da saat 15.15’te Yenişehir Havaalanı’ndan havalanacak.

Anadolujet’in Bursa- Trabzon, Bursa -Erzurum tarifeleri şöyle:

Bursa – Erzurum seferleri Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri yapılacak. Bursa’dan 13.50’da kalkan uçak 15.35’te Erzurum’da olacak. Erzurum’dan 11.30’da kalkan uçak da 13.20’de Bursa’ya ulaşacak.

Bursa – Trabzon seferleri de Pazartesi, Perşembe Cumartesi günleri yapılacak. Bursa’dan 13.50’de havalanan uçak 15.25’te Trabzon’da olacak. Trabzon’dan 11.35’te kalkan uçak da 13.15’te Yenişehir Havaalanına inecek.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X