Trafik sigortalarında eksper masrafı için yeni öneri

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren esnafın, sigorta şirketlerinin uygulamaları nedeniyle zor günler yaşadığını belirtti.

Trafik sigortalarında eksper masrafı için yeni öneri

Palandöken, tarifelerin altında fiyat veren sigorta şirketleri ve  eksperlerinin oto tamirci esnafını mağdur ettiğini savundu.

Sigorta şirketlerinin hasarlı araç sahiplerini arayıp anlaşmalı  oldukları servislere yönlendirerek tarafsızlık ilkesine uymadığını aktaran  Palandöken, “Sigorta şirketleri tarafından orijinal ve eşdeğer parça özelliği  taşımayan markasız, barkodsuz ve uygunluk belgeleri bulunmayan ürünlerin tedarik  edilerek takılması, araç muayenelerinde sorunlara sebep oluyor.”  değerlendirmesinde bulundu.

Palandöken, sigorta eksperlerinin tespit ücretlerinin tarafsız olması  bakımından Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde eksper havuzu oluşturulmasını  önerdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X