Trafik sorununa çözüm aranıyor

Okulların açılmasının ardından artan trafik yoğunluğu yetkilileri acil trafik planlaması konusunda bir araya getirdi. Vali İzzettin Küçük, İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail Yılmaz ve belediye görevlilerinin katılımı

Trafik sorununa çözüm aranıyor

Acemler Kavşağı, Carrefour Kavşağı, Ankara Yolu, Gençosman Kavşağı, şehir merkezi, Gül Kavşağı-Küçük Sanayi, Korupark ve Geçit kavşakları ile ilgili genel konular görüşüldü. Yoğun olan bölgelerde, trafik personelinin sayısının artırılması hedeflenirken, kısa vadede Acemler Kavşağı merkeze geliş otobüs duraklarının şerit daralması olmadan trafik akışının sağlanmasına karar verildi. İzmir geliş Acemler Köprü bağlantısının daha işlevsel olarak kullanılmasının sağlanması için ise gerekli fiziki tedbirlerin yerel yönetimler tarafından, denetleme faaliyetlerinin ise İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ek personel ile sağlanması öngörüldü.

Orta ve uzun vadede ise, başta ana arter üzerindeki olmak üzere yoğunluğu fazla olan kavşaklara yakın olan sokak çıkışları yeniden düzenlenerek, raylı sistem ile aynı güzergahta lastik tekerlekli toplu taşıma yapılmaması, yaya yoğunluğunun fazla olduğu merkezi bölgelerde yayaların üst, alt geçit veya yaya geçitlerinin kullanımını sağlamak için gerekli fiziki tedbirlerin alınacak.

Ankara yolu minibüs ve otobüs durakları için yapılan çalışmanın bitirilerek düzenlemesinin yapılması, durak harici indirme ve bindirme yapılmaması için trafik polislerinin görevlendirilmesi, Tapu Müdürlüğü civarında yaşanan park sorunları için katlı otopark yapılması için çalışmalar başlatıldı. Yapılan açıklamada, Valilik tarafından 15 günde bir belirlenen trafik sorunları ile ilgili bir araya gelinerek çalışmaların değerlendirilmesi kararı alındı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X