Trafikte servis denetimi

Beş günde 769 okul taşıtını kontrol eden polis, 45 sürücüye ceza yazdı, 14 araç da trafikten men edildi.

Trafikte servis denetimi

OKTAY KAYALAR

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Daire Başkanlığı, geçtiğimiz hafta başında illere talimat göndererek öğrencilerin güvenli şekilde okula gidip gelmeleri için okul taşıtlarının genel bir kontrolden geçirilmesini istedi. 

Bunun üzerine Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri kentin değişik noktalarında okullara yakın bölgelerde servis araçlarını durdurup denetim yaptı. 5 günde 769 araç kontrolden geçirildi. 

45 servis aracına İndirme bindirme kurallarına uymamak ve fazla yolcu almak’tan 88’er lira ceza yazıldı. Ayrıca ekipler, 14 aracı da trafikten men etti. Trafikten men edilen servis araçlardan 3’ünün korsan olduğu, diğerlerinin ise sigortasız ve aracın fenni muayene tarihinin geçik olduğu öğrenildi.

Yetkililer, denetimlerin yıl boyu süreceğini belirterek, ‘Amacımız ceza yazmak değil. Öğrencilerimizin güvenli bir şekilde okula gidip gelmelerini sağlamak. Trafik kurallarına uyan sürücülerimize de teşekkür ediyoruz.’ diye konuştular. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X