TRT Radyo Köyü Bursa’ya geliyor

TRT, Türkiye’de radyo yayıncılığının başlangıcının 90. yıldönümünü, Bursa ve İzmir’de düzenlenecek olan Radyo Günleri etkinliklerinin yanı sıra 90 saat boyunca kesintisiz yayın yaparak ve canlı yayın otobüsü ile TRT radyolarının olduğu bütün bölgeleri ziy

TRT Radyo Köyü Bursa’ya geliyor

Bursa’daki kutlamalar kapsamında, Merinos Park’ta kurulacak olan Radyo Köyünde 2 Mayıs ile 7 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek çeşitli etkinliklerle, yayıncılar ve radyo dinleyicileri bir araya gelecek. Camdan inşa edilecek canlı yayın kabininde TRT Nağme, TRT Türkü, TRT Radyo Haber’in programlarının aralalarında Olay FM’in de bulunduğu Bursa’nın sevilen radyolarının yayınlarının bazıları da burada gerçekleştirilecek.

TRT’nin, 27 Nisan 2017’de saat 13.00’ten sonra Merinos Park’ta kurulumuna başlayacağı Radyo Köyünde, ayrıca her akşam 20.30’dan itibaren ücretsiz konserler düzenlenecek ve TRT sanatçıları, dinleyicileri ile bir araya gelecek.

 

2 Mayıs Salı akşamı TRT Müzik Harmanyeri konseri, 3 Mayıs Çarşamba Fasıl, 4 Mayıs Perşembe Tasavvuf, 5 Mayıs Cuma Hıdrellez ve 6 Mayıs Cumartesi Türk Sanat Müziği konserleri ile Bursalılar müziğe doyacak. Ayrıca Bursa Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği koroları ile Mehteran Takımı ve Roman Orkestrası da özel programları ile TRT Radyo Köyünde sahne alacak.

2 Mayıs-7 Mayıs tarihleri arasında Merinos Park’ta gerçekleşecek olan Radyo Günleri etkinliklerinde ayrıca, Radyo Tiyatrosu ve Bursa’nın geleneksel Karagöz- Hacivat oyunu performanslarına da yer verilecek.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X