Trump engelli muhabirle alay etti

ABD’de Kasım 2016’da yapılacak başkanlık seçimi yarışında Cumhuriyetçi Parti aday adayı Trump, engelli muhabirle dalga geçti.

Trump engelli muhabirle alay etti

ABD’de Kasım 2016’da yapılacak başkanlık seçim yarışında Cumhuriyetçi Parti’den aday adayı olan milyarder iş adamı Donald Trump’ın son vukuatı, engelli New York Times gazetesi muhabiriyle alay etmek oldu.

Anket sonuçlarına göre Cumhuriyetçi Parti’nin adayları arasında ilk sırada bulunan iş adamı Trump, seçim konuşmalarındaki eylem ve söylemleriyle tepki çekmeye devam ediyor.

Trump, Güney Carolina’daki seçim konuşmasında, “konjenital eklem sendromu” bulunan New York Times muhabiri Serge Kovaleski’yle alay etti.

Konuşmasında, Kovaleski’den önce “iyi bir muhabir” diye bahseden Trump, daha sonra “Şimdi, bu zavallı adamı görmelisiniz… ” diyerek muhabirin hareketlerini ve konuşmasını taklit etti.

“Çok çirkin”

Trump’ın eylemiyle ilgili ABD medyasına açıklama yapan New York Times, Trump’ın eylemini “çok çirkin” olarak niteledi. Açıklamada, “Trump’ın muhabirlerimizden birinin görünüşüyle alay etmesini çok çirkin buluyoruz” ifadesi kullanıldı.

Camilerin izlenmesi ve bazılarının kapatılmasına ilişkin görüşlerinden sonra New Jersey’de “binlerce Müslüman’ın 11 Eylül saldırılarını kutladığı” yolundaki iddiasıyla Müslüman toplumun bir kez daha tepkisini çeken Trump, en son iddiasını desteklemek için engelli muhabir Kovaleski’nin yıllar önce yazdığı bir makaleyi kullanmıştı.

Muhabir Kovaleski, “binlerce, hatta yüzlerce kişinin kutlama yaptığını söylediğini hatırlamadığını” açıklarken, Jersey City belediye başkanı da Trump’ın iddialarının “tamamen yanlış olduğunu” bildirmişti.

Trump, düzenlediği basın toplantılarının birinde, Latin kökenli bir gazeteciyi toplantıdan dışarı çıkartmaya çalışmıştı. Trump, ilk seçim konuşmasında da Meksikalılar ve göçmenler aleyhine ağır ifadeler kullanmıştı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X