Trump medyaya yüklendi

ABD Başkanı Trump, 20 Ocak’ta başkanlık koltuğuna oturduktan sonraki ilk mitingini Florida eyaletinin Melbourne kentinde düzenledi.

Trump medyaya yüklendi
HABERİ PAYLAŞ

Eşi Melania Trump ile birlikte geldiği miting alanında 9-10 bin kişilik kalabalığa hitap eden Trump, hem 1 aylık ekonomi icraatlarını anlattı hem de koltuğa oturduğu günden bu yana ciddi sorunlar yaşadığı bazı medya kuruluşlarını isim vermeden eleştirdi.

‘Medya, artık problemin büyük bir parçası haline geldi ve aynı zamanda yozlaşmış sistemin de bir parçası’ ifadesini kullanan Trump, ABD’nin ‘Kurucu Babaları’nın da o dönemlerde medyayla mücadele ettiklerini ve gerçeğin haberlerde anlatılandan bazen farklı olduğunu kaydetti. Medyanın elinde bir delil olmadan kendi yönetimi hakkında birçok konuda yalan haber yaptığını iddia eden Trump, ‘Medya insanlara yalan söylediğinde bunun öylece yanlarına kar kalmasına izin vermeyeceğim’ dedi.

EKONOMİK KARARLAR…

Konuşmasının büyük bölümünde, aldığı ekonomik kararların Amerikan halkının refahına katkı yapacak kararlar olduğunu vurgulayan Trump, Trans-Pasifik İşbirliği Anlaşması’ndan (TPP) geri çekilme süreci gibi örnekler verdi. Nüfusunun çoğunluğu Müslüman 7 ülke vatandaşlarına 3 ay vize yasağı getiren ve federal bir yargıç tarafından yürütmesi durdurulan kararnameyle ilgili de konuşan Trump, yakın zamanda ‘ülke sınırlarını korumak için benzer bir adım daha atacağını’ söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X