Trump meydan okudu

ABD Başkanı Donald Trump, Senato’ya ifade veren Federal İstihbarat Bürosu’nun (FBI) eski direktörü James Comey’i bir kez daha yalanladı.

Trump meydan okudu

Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis’i ağırlayan Trump, düzenlenen ikili ortak basın toplantısında konuya değindi. Amerikan başkan, geçtiğimiz ay görevden aldığı Comey’i basına bilgi sızdırmakla suçladı, Comey ile yaptığı konuşmaların bir kaydının olup olmadığını ise teyit etmedi. Trump, “Çatışma yok, engel yok. Bilgileri sızdıran o. Biz ülkeyi yönetme işimize geri dönmek istiyoruz” dedi. Amerikalı başkana “Comey ifadesini yemin ederek verdi. Siz de aynı şekilde yeminli ifade verir misiniz?” sorusu yöneltildi. Trump bu soruyu, “Yüzde yüz. Bu şahsı doğru dürüst tanımıyorum bile. Tanımadığım birinden neden sadakat yemini bekleyeyim. Bunu kim yapar? Kim birinden sadakat yemini isteyebilir? Ben bu kişiyi doğru düzgün tanımıyorum bile, hiç mantıklı değil” sözleriyle yanıtladı. 

Putin ve Trump ilk kez görüşecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Donald Trump önümüzdeki ay Almanya’da buluşacak.

İki liderin Hamburg kentinde 7-8 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek G20 zirvesi çerçevesinde ilk kez yüz yüze görüşecekleri bildirildi. 

Daha önce Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov, böyle bir Putin’in ABD Başkanı Trump ile bu zirvede görüşebileceğini ancak, henüz bunun netlik kazanmadığını açıklamıştı. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X