Trump’tan Romney’e bakanlık iddiası

ABD Başkanlığı’na seçilen Trump, seçim kampanyası döneminde kendisine ağır eleştiriler yönelten Cumhuriyetçi Parti’nin 2012 başkan adayı Romney ile bir araya geldi. Trump’ın Romney’e Dışişileri Bakanlığı teklif ettiği iddia edildi.

Trump’tan Romney’e bakanlık iddiası

ABD Başkanlığı’na seçilen Donald Trump, seçim kampanyası döneminde kendisine ağır eleştiriler yönelten Cumhuriyetçi Parti’nin 2012 başkan adayı Mitt Romney ile görüştü. Trump ve Romney, Trump’ın New Jersey’deki golf klübünde bir araya geldi. Görüşmeye Trump’ın yardımcısı Mike Pence de katıldı. Görüşme ile ilgili bir açıklama yapılmazken, Amerikan medyasında yer alan haberlerde Trump’ın Romney’e kabinesinde Dışişleri Bakanlığı görevi teklif ettiği belirtiliyor. 

İDDİALARI YANITLAMADI

Romney de görüşmenin ardından Trump’ın kendisine Dışişleri Bakanlığı teklif ettiği iddialarına ilişkin soruları cevapsız bıraktı. ABD’nin çıkarlarını ilgilendiren birçok konuda kapsamlı bir fikir alışverişinde bulunduklarını ifade eden Romney, ABD’nin yeni Başkanı Trump ile görüşmekten memnuniyet duyduğunu ve yeni yönetimi dört gözle beklediğini belirtti. 

Trump’ı sahtekarlık ve düzenbazlıkla suçlayan Romney, Cumhuriyetçilere Trump’a oy vermeme çağrısında bulunmuştu. Romney, seçimleri kazanmasının ardındansa, Trump’ı arayarak kutlamıştı. 

Trump ise 2012 yılındaki başkanlık seçimlerini Barack Obama’ya karşı kaybeden Romney’i ‘ezik’ olarak nitelendirmişti. Romney’nin destek için kendisine yalvardığını, çok kötü bir seçim kampanyası yürüttüğünü ve ‘köpek gibi’ kaybettiğini söylemişti.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X