TSK, IŞİD hedeflerini vurdu

Irak’ın kuzeyinde tespit edilen terör örgütü IŞİD hedeflerinin Fırtına obüsleri ve tank toplarıyla, yeni hedeflerin de bölgede konuşlu ateş destek vasıtalarıyla ateş altına alındığı bildirildi.

TSK, IŞİD hedeflerini vurdu

Genelkurmay Başkanlığı, Irak’ın kuzeyinde tespit edilen terör örgütü IŞİD hedeflerinin, fırtına obüsleri ve tank toplarıyla, yeni hedeflerin de bölgede konuşlu ateş destek vasıtalarıyla ateş altına alındığını bildirdi.

 

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Irak’ın kuzeyinde terör örgütü IŞİD ile Peşmerge güçlerinin çatışmaları sırasında, saat 15.10 sularında, terör örgütü IŞİD’in Peşmerge tarafına attığı çoklu roketatar başlığı mermilerinin bir kısmının Türk askerlerinin de konuşlu bulunduğu Başika’nın Gedu Üs Bölgesi’ne düştüğü belirtildi.

 

Koalisyon Güçlerine bağlı savaş uçakları 4 hedefi vurdu

 

“Bölgede tespit edilen DEAŞ terör örgütü hedefleri fırtına obüsleri ve tank toplarıyla, yeni hedefler ise bölgede konuşlu ateş destek vasıtalarımızla ateş altına alındı” bilgisi verilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: 

 

“Müteakiben, bölgedeki hava şartlarına bağlı olarak koalisyon çerçevesinde yapılan koordinasyon neticesinde, bölgedeki DEAŞ terör örgütüne ait dört hedef koalisyon güçlerine bağlı savaş uçaklarıyla vurulmuştur. Hemen ardından bölgede tespit edilen dört ilave hedef Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklarla yoğun bir şekilde ateş altına alınmış; hedefler tam isabetle imha edilmiştir. Hava şartlarının el verdiği ölçüde tespit edilen diğer hedeflere Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarınca hava harekatı düzenlenmeye devam edilmektedir.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X