TSK ve ÖSO Afrin merkezinde!

TSK ve ÖSO güçlerince kontrolün sağlandığı Afrin şehir merkezine Türk bayrağı asıldı. Kontrolün sağlanmasının ardından güvenlik faaliyetleri yürütülüyor. TSK ve ÖSO uzmanları mayın ve el yapımı patlayıcıları etkisiz hale getiriyor.

TSK ve ÖSO Afrin merkezinde!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nın 58. gününde Afrin ilçe merkezi ele geçirildi. 

İlçe merkezinin ele geçirmesinin ardından, güvenlik çalışmaları sürdürülüyor.

ÖSO savaşçıları, TSİ 05.00 sularında, ilçe merkezini kuşatan cephe hatlarından çıkış yaptı. 

Yaklaşık bir saat içinde unsurlar, doğu, batı ve kuzey yönlerinden merkeze girmeye başladı. Bu sırada teröristlerin döşediği birkaç mayının infilak etti.

İlerleyen TSK ve ÖSO unsurları ilk etapta Eşrefiye, Mahmudiye ve Cemiliye mahalleleri ile gümrük ve elektrik dağıtım binalarını ele geçirdi.

Direnişle karşılaşmayan ÖSO ve TSK unsurları, 8.30 sularında ilçe merkezinde kontrolü sağladı. 

Kontrolün sağlanmasının ardından, güvenlik faaliyetleri başladı. 

TSK ve ÖSO uzmanları mayın ve el yapımı patlayıcıları (EYP) etkisiz hale getiriyor.

Sivillerin zarar görmemesi için azami dikkat gösteriliyor.

thumbs_b_c_46f43a4f7ef54fe640d1180e1a14612e.jpg

MUHABİR O ANLARI ANLATTI

Sınırın Suriye tarafında görev yapan Star Haber’den Murat Uslu, NTV canlı yayınında Ahmed Arpat’a Afrin’deki son durumu aktardı:

“Afrin ilçe merkezindeki ilk mahalleye ÖSO birlikleri sabah giriş yaptı. Bir çatışma yaşanmadığı bilgisini aldık. Birazdan biz de bölgede olacağız. Elimize ulaşan görüntüler, ÖSO’nun bir mahalleyi kontrol aldığı yönünde. Operasyonun başlamasının an meselesi olduğu bilgisi gelmişti ve dedikleri gibi oldu. Sabah 5 sularında ÖSO Afrin’e girdi. Elimize ulaşan görüntülerde, ÖSO birliklerinin üzerinde doçka olan pikaplar ile ilçe merkezine giriş yaptığı görülüyor.”

Zeytin Dalı Harekatı’nın 58’inci gününde Afrin kent merkezine ilerleyişini sürdüren ÖSO güçleri, bir dükkana girip çocuklarıyla birlikte teröristlerden saklanan bir grup kadın tarafından zılgıtlarla karşılandı. ÖSO mensuplarını karşılarında görüp kepengini açtıkları dükkandan çıkan kadınlar, zılgıtlarla sevinç gösterisinde bulundu.

son-dakika-oso-birlikleri-afrin-e-girdi-10667886_1911_m.jpg
 

son-dakika-oso-afrin-ilce-merkezinde-kontrolu-10667886_1942_m.jpg

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X