TSK’dan oyun alanı açıklaması

Genelkurmay Başkanlığından, Anıtkabir Bakım Onarım Restorasyon Kurulu’nun olağanüstü toplanarak Anıtkabir’deki portatif oyun alanının kaldırılmasına oy birliğiyle karar verdiği bildirildi.

TSK’dan oyun alanı açıklaması

Genelkurmay Başkanlığından, Anıtkabir Bakım Onarım Restorasyon Kurulu’nun olağanüstü toplanarak Anıtkabir’deki portatif oyun alanının kaldırılmasına oy birliğiyle karar verdiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, dünyada çocuklara bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünyayla paylaşan yegane devlet adamının büyük önder ve ebedi başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğu belirtildi.

Anıtkabir’e gelen ziyaretçilerin yoğun talepleri üzerine Anıtkabir’deki Dinlenme-2 kafeteryanın yanına, anıt bloğuna zarar vermeyeceği değerlendirilerek 23 Nisan 2016’da çocuklar için portatif küçük oyun alanı yapıldığı bildirilen açıklamada, söz konusu alanın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 96’ncı yıl dönümünde bayram hediyesi olduğu belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

​”Anıtkabir’e oyun alanı yapıldıktan sonra çocuk ziyaretçilere Atatürk’ü sevdirmenin yanı sıra Anıtkabir’i sevdirme konusunda da bu uygulamanın faydalı olduğu yönünde çok sayıda olumlu geri bildirim alınmıştır. Ancak beş aydan bu yana hizmet veren söz konusu oyun alanıyla ilgili olarak, önceden sorumlu hiçbir birimle bilgi ve görüş alışverişi yapılmadan, 23 Eylül 2016 tarihinde sosyal medyada, daha sonra da yazılı ve görsel basında konuyla ilgili haber ve yorumlar yer almıştır. Bu gelişmeler üzerine Anıtkabir Hizmetlerinin Yürütülmesine ilişkin Kanun ve Yönetmelik çerçevesinde, Anıtkabir Bakım Onarım Restorasyon Kurulu 24 Eylül’de olağanüstü toplantıya çağrılmıştır. Kurul, 25 Eylül 2016 tarihinde saat 09.00’da Anıtkabir’de toplanarak bugün itibarıyla oy birliğiyle söz konusu portatif oyun alanının kaldırılmasına karar vermiştir. Bundan sonraki süreçte söz konusu oyun alanı ile ilgili öneri ve talepler, kanun ve yönetmelik uyarınca Anıtkabir Bakım Onarım Restorasyon Kurulu tarafından değerlendirilecektir.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X