TSO’dan İşverenlere ‘Güncel Destekler’ Konulu Panel

Bartın Bilim Sanayi Ve Teknoloji Müdürlüğü’nün koordinesinde Bilim Sanayi ve Teknoloji müdürlüğü, Bartın İş-Kur Müdürlüğü, BAKKA ve KOSGEB işbirliği i…

TSO’dan İşverenlere ‘Güncel Destekler’ Konulu Panel

Bartın Bilim Sanayi Ve Teknoloji Müdürlüğü’nün koordinesinde Bilim Sanayi ve Teknoloji müdürlüğü, Bartın İş-Kur Müdürlüğü, BAKKA ve KOSGEB işbirliği ile işverenlere teşvik yasaları ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bartın Atılım Sanayi Sitesinde gerçekleştirilen panele, Bartın İş-Kur Müdürü Ramazan Erdim, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdür Birol Cangi, Bartın KOSGEB Müdürü Abdurrahman Usta ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı uzman personelinin panelist olarak katıldıkları toplantıya Bartınlı sanayici, tüccar ile işverenler katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Atılım Sanayi Sitesi Müdürü Necmi Ateş, bu seminerlerin işverenler için oldukça önemli olduğunu belirterek bu toplantıların sıklıkla yapılması gerekliliğinin altını çizdi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Panelde İl Müdürü Birol Cangi tarafından San-Tez, Verimlilik, Ürün Güvenliği, Sanayi Sicil konu başlıkları altında bilgilendirmede bulunarak gelecek dönemlerde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın firmalara makinelerini teminat gösterebilmesi için çalışma başlattıklarını söyledi. İş-Kur Müdürü Ramazan Erdim ise, nitelikli ve vasıflı elemanların daima arandığını ve çalışmalarında nitelikli eleman yetiştirmeye yönelik olduğu açıklayarak iş kurun işverenlere güncel olarak ne tür destekler verdiğini açıkladı. KOSGEB İl Müdürü Abdurahman Usta tarafından gerçekleştirilen bilgilendirmede KOSGEB Müdürlüğü olarak Bartın’da yapılan çalışmalardan bahsederek güncel destek tanıtımlarını gerçekleştirdi. Son olarak BAKKA, Bartın Destek Ofisi’nden Osman Bahadır Kalecik tarafından gerçekleştirilen bilgilendirmede, BAKKA’nın Bartın’daki yaptığı çalışmaları ve ne tür projelere ne tür destekler verilebildiğini anlattı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X