TÜMSİAD Bursa Arslan’la yola devam ediyor

Güven tazeleyen Osman Arslan, olumsuzlukların 2017’de giderileceğini beklentisinde olduklarını ifade ederek, ”Hiç bir yatırımdan vazgeçmiyoruz. Planladığımız projeler aynen devam ediyor” dedi.

TÜMSİAD Bursa Arslan’la yola devam ediyor

ASLIHAN AYDIN

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Osman Arslan, tek liste ile gidilen olağan genel kurulda yeniden göreve getirildi.

TÜMSİAD Bursa Çırağan Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen genel kurulda konuşan Osman Arslan, destek olan herkese teşekkür etti. 2016 yılını değerlendiren Arslan, ”Çok parlak geçtiğini söyleyemeyiz. Ama biz Bursa Şubesi olarak etkinliklerimizi iptal etmedik. Türkiye’nin belli oranda büyüdüğünü gördük. 2017 yılında da olumsuzları inşallah gidereceğiz. Hiç bir yatırımdan vazgeçmiyoruz. Planladığımız yatırımlar aynen devam ediyor” dedi. 

MİLLİ PARAYA SAHİP ÇIKALIM

Bu yıl alternatif pazarlar üzerinde duracaklarının altını çizen Arslan, yurtdışındaki şubelerle birlikte bu konu üzerinde çalıştıklarını kaydetti. Arslan, Kuzey Afrika ülkelerine odaklandıklarını ifade ederek, ”Bölge ülkelerin ekonomik verileri yatırım için gayet uygun” diye konuştu. TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan da, göreve yeni gelenlere başarılar diledi. Doğan, ihracatın artırılması için tüm şubelerle birlikte çalıştıklarını belirterek, ”Kuzey Afrika’nın yanı sıra Asya Pazarı da çok önemli” dedi. Konuşmasını işadamlarının kendilerini dövize endekslememesi uyarısı ile sürdüren Doğan,  ”Milli paraya bu süreçte sahip çıkmamız gerekiyor. Bu da dövizin Türkiye’deki yapılanmasını değiştirecektir” ifadelerini kullandı. 

YÜKTE HAFİF PAHADA DEĞERLİ ÜRÜN ÜRETMELİYİZ

Güçlü bir ekonomi için ihracat ve ithalattaki dengelerin iyi kurulması gerektiğinin altını çizen TÜMSİAD Genel Başkanı Doğan, ”Dengelerde çok açık bir makas yok. Bizim de çip, yazılım gibi yükte hafif pahada değerli ürünleri satabilmemiz gerekiyor” dedi.

İŞTE YENİ YÖNETİM

TÜMSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Osman Arslan, Veys Faruk Balkanoğlu, Mesut Erduman, Recep Hakan Ziya, İbrahim Doğan, Mustafa Arıkan, Asaf Yalçın İstanbullu, Enes Özkan, Kadir Karadeniz, Oğuzhan Kutlucan, Sedat Bay, Davut Şen, Erkan Kırcalı, Emrah Atış, Murat Çakmak, Muhammed Rüzgar, Şinasi Efe, Cuma Çiftçi, Ferhat Bozkurt, Yüceler Altun, Ali Günaydın, Mesut Eren.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X