Turizm operatörleri İznik`e çıkarma yaptı

İnanç Turizmi çerçevesinde Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya ve Bosna Hersek ülkelerinden gelen 60 kişilik turizm heyeti İznik`e hayran kaldı.

Turizm operatörleri İznik`e çıkarma yaptı
HAYRİ ŞEN
 
TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda TÜRSAB Yedigöller Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Kadir Genç ve İzmit Belediyesi Turizm Danışmanı Bekir Serin ile birlikte İznik’te Belediye Başkanı Osman Sargın’ı ziyaret eden grup üyeleri, İznik’in de içinde olacağı çeşitli tur programları konusunda bilgi alışverişinde bulundular.
 
TÜRSAB Yedigöller bölgesel yürütme kurulu başkanı Kadir Genç, Başkan Sargın ile görüşmesinde bundan sonra yapılacak çeşitli tur programlarında İznik’in kültürel değerlerini de pazarlamak, İznik’in de içinde bulunduğu turların gerek yurt içi gerekse yurt dışı programlarında kullanmak istediklerini ifade etti.
 
POTANSİYELİN FARKINDAYIZ
 
İznik’in turizm potansiyelin farkında olduklarını belirten İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ise, yıllardır bu konuda somut adımlar atılmadığından yakındı. Sargın, bu dönemde bu konuya çok daha fazla önem vereceklerinin altını çizdi. Belediye meclis üyeleri, Balkan koordinatörleri, rehberler, yardımlaşma ajansları, turizm seyahat ajansları yetkilileri ve yazarlardan oluşan 60 kişilik heyet üyeleri daha sonra Hanımeli Çarşısı’nda İznikli kadınların birbirinden güzel ev yemeklerini ve el işlerini yakından tanıma imkanı buldular.
 
İLÇEYİ GEZDİLER
 
İznik Belediyesi Kent Konseyi genel sekreteri Havva Candar, Çiniciler Derneği Başkanı İbrahim Bardakçı ve Rehber Mesut Egemen eşliğinde ilçenin önemli merkezlerini gezen heyet, Süleyman Paşa Medresesi’nde İznik çinilerini yakından görme fırsatı buldu. Grup üyeleri Ayasofya ve I.Murat Hamamı ziyaretinin ardından İznik’ten ayrıldılar.
 
OSMANLI MÜFTÜSÜ’NÜN OĞLUNDAN ZİYARET
 
1831 yılında Ohri-Makedonya’da doğan ve 1911 yılına kadar Osmanlı’ya Müftülük yapan Mehmet Dehar Efendi Ohrolu’un oğlu Rudi Ruzdi Mufti de Başkan Sargın ile özel bir görüşme gerçekleştirdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X