Turizmde ’19 Mayıs’ bereketi

Resmi tatil olan 19 Mayıs’ı hafta sonu ile birleştirip 4 günlük tatil yapmak isteyenler turizm sektörünü hareketlendirdi.

Turizmde ’19 Mayıs’ bereketi

Yaz başlamadan kısa bir tatil planlayanlar yurt içinde güneyi, yurt dışında da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Avrupa ülkelerindeki kısa turları tercih etti. 

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ, söz konusu dönemde iç pazardaki ciddi hareketliliğe dikkat çekerek, seyahat acentelerinin satışlardan memnun olduğunu ifade etti. Kızıldağ, ”Özellikle kampanya yapan oteller çok dolu. 19 Mayıs, iç pazarda ciddi bir hareketlilik yarattı. Antalya bölgesindeki otellerde 4 günde 50-60 bin civarında yerli turist olacak” dedi. Kızıldağ, yabancı turist açısından bakıldığında sıkıntının devam ettiğini dile getirerek, haziran ayı için de bekledikleri hareketliliği göremediklerini kaydetti.

ROMA VE PARİS İLK SIRADA

Tatilsepeti.com Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz da, fırsatı değerlendirmek isteyenlerin bir gün izin alıp 4 gün tatil yaptığını kaydetti. 19 Mayıs döneminde yurt dışında en çok ilgiyi KKTC ile Avrupa turlarının gördüğünü dile getiren Küçükyılmaz, ”Roma, Paris ve Amsterdam gibi klasikleşmiş turlar satışlarda ilk sıralarda yerini aldı. Bu lokasyonlara ek olarak farklı yerler keşfetmek isteyen misafirler, şimdilerde revaçta olmaya başlayan şatolar diyarı Transilvanya’nın da ziyaret edildiği Romanya ve Bulgaristan turlarını tercih etti” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X