Turizmde İran umudu

Özel bir havayolu şirketinin Tahran-Bodrum arasında direkt uçuş seferlerini başlatmasıyla ilçeye gelen İranlı turist sayısında artış sağlanması hedefleniyor.

Turizmde İran umudu

Tahran-Milas-Bodrum Havalimanı arasında özel bir havayolu firması tarafından haftanın bir günü direkt uçuş başlatıldı. İlk seferle geçen hafta 152 İranlı turist, Bodrum’a geldi. İlçe geçen yıl 7 bin civarında İranlı turisti ağırlamıştı.

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Dengiz, İran’dan direkt uçuş başlatılmasının sektör için önemli bir kazanç olduğunu belirterek, ”İranlı turistler daha önce İzmir üzerinden geliyordu. Seyahat acentelerinin çalışmaları sonucunda Bodrum’a direkt uçuşlar başladı” dedi.

Küresel sorunlar nedeniyle turizm sektörünün sıkıntılı bir sezon geçirdiğine değinen Dengiz, Ukrayna ve Rusya krizlerinin Türkiye’ye de sıkıntı yaşattığını, bu yüzden alternatif ülkelere yönelmeleri gerektiği konusunda düşünceleri bulunduğunu bildirdi

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X