Turizme yeni yıl morali

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, bu yıl 1 Ocak’ın cuma gününe denk gelmesi nedeniyle yılbaşı turlarında önceki yıllara göre ciddi oranda artış olduğunu belirterek, ”Yılbaşı tatili için konaklama tesislerinde ciddi orand

Turizme yeni yıl morali

Ulusoy, yaptığı açıklamada, geçen yılın aralık ayında Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi sayısının 1 milyon 580 bin 41 kişi olarak gerçekleştiğini belirterek, en çok ziyaretçi gönderen ilk üç ülkenin 181 bin 701 kişiyle Almanya, 130 bin 786 kişiyle Gürcistan ve 128 bin 49 kişiyle Bulgaristan olduğuna dikkati çekti. Yılbaşı tatili için konaklama tesislerinde ciddi oranda hareketlilik yaşandığını belirten Ulusoy, ”1,5 milyon civarındaki ziyaretçi sayısının yaklaşık üçte birlik kısmının Noel tatili ve yılbaşını geçirmek için ülkemize geleceğini öngörüyoruz” diye konuştu. Ulusoy, iç pazarda hareketlilik yaşadığını anlatarak, turizm bölgelerinin daha yoğun olacağını kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X