Turizmin umudu ‘Alfa Kuşağı’

Turizmde yeni müşteri tipinin ‘Alfa Kuşağı’ gezginler olacağı bildirildi.

Turizmin umudu ‘Alfa Kuşağı’

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından hazırlanan ‘Geleceğin Turizmi Turizmin Geleceği Raporu’, 5. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde açıklandı. Seyahat endüstrinin geleceğine ilişkin trendlerin ele alındığı raporda, turizmin yeni müşteri tipinin ‘Alfa Kuşağı’ gezginler olacağı belirtildi. Rapora göre, önümüzdeki yıllarda bugünün X jenerasyonu emekliliğe yaklaşacak. 

Dünya ağırlıklı olarak şehirli olacak ve 5 milyardan fazla kişi şehirlerde yaşayacak. Bu nedenle şehir içi turizm artacak. Milenyum kuşağı 30-50 yaşına gelecek. ‘Alfa Kuşağı’ olarak adlandırılan 2010 ve sonrası doğumlular, iş dünyasına adımını atacak. Turizmde yarının müşterisi kendi kendinin tur operatörü olacak. 2030’a gelindiğinde, ‘Alfa Kuşağı’ seyahat satın alma alanına girecek. Geleceğin turisti, tatil yaparken birden fazla turizm çeşidini birleştiren ‘hibrit’ turist olacak.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X