Türk askerinden Kardak’ta yakın inceleme

Kardak Kayalıklarında devriye nöbetini sürdüren Sahil Güvenlik ekipleri, bugün 2 metre kadar yaklaşarak bot üstünden kayalıklarda inceleme yaptı, fotoğraf ve görüntü çekti. Yunan askeri ise Türk subaylarını 1 mil uzaktan izlemekle yetindi.

Türk askerinden Kardak’ta yakın inceleme

Türk ve Yunan Sahil Güvenlik ekipleri, Muğla’nınBodrum İlçesi’nin Gümüşlük Mahallesi’ne 3.8 mil uzaklıktaki Kardak kayalıklarında nöbetini sürdürüyor. Yalıkavak Limanı’nda konuşlu 302 nolu Türk Sahil Güvenlik botu, bugün saat 12.05’te, Kardak kayalıklarına 2 metre kadar yaklaştı.

 

İki kayalığın arasında yaklaşık 10 dakika kadar sabit kalan botun üzerine 5-6 subayın çıkarak, fotoğraf ve görüntü çektiği görüldü. Yunan botu ise o anları, 1 mil uzaktan Kalalimnos Adası önlerinden izledi. Bölgede halen 2 Yunan Sahil Güvenlik botu ile 3 Türk Sahil Güvenlik botu, kayalıklara 1 mil mesafede bekleyişini sürdürüyor.

 

ENERJİ GEMİSİ HAREKETLENDİRDİ

 

Öte yandan 170 metre uzunluğundakiKaradeniz Powership şirketine ait ‘Yasinbey’ adlı enerji gemisi, Kardak kayalıkları bölgesinden geçerken, Yunan botunun hareketlendiği görüldü. Aynı anda bölgede devriye görevi yürüten 101 nolu Sahil Güvenlik botu, kayalıklara ve Yasin bey gemisine yönelince, Yunan botu geriye dönmek zorunda kaldı. Enerji gemisi Yasin Bey isimli geminin Kardak yakınlarından geçişinde ilginç görüntüler oluştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X