Türk dizilerini tek tek yayından kaldırıyorlar…

Arapça yayın yapan dünyaca ünlü medya gruplarından biri olan MBC, bünyesinde bulunan tüm kanallarda Türk dizilerinin gösterimini durdurma kararı aldı.

Türk dizilerini tek tek yayından kaldırıyorlar…
HABERİ PAYLAŞ

Birleşik Arap Emirlikleri’nde yayın yapan İngilizce gazete The National’ın haberine göre, MBC, bünyesindeki tüm kanallara talimat göndererek ikinci bir emre kadar Türk dizilerini yayından kaldırmalarını istedi.

ANİ BİR KARAR!

Haberde “ani” olduğu belirtilen bu kararın arkasındaki nedenlerin henüz bilinmediği vurgulandı. MBC Group Sözcüsü Mazen Hayek, The National’a yaptığı değerlendirmede, kararı doğruladı ancak bu kararın neden veya kim tarafından alındığına dair herhangi bir bilgi vermedi.

Hayek, “MBC de dahil olmak üzere birçok Arap ülkesinde Türk dizilerinin yayından kaldırılmasına yönelik bazı medya gruplarını ilgilendiren bir karar alındı” dedi. Hayek, kararın 2 Mart Cuma günü alındığını da sözlerine ekledi.

ÖZEL ARAP DİZİLERİ YARATMA FIRSATI

The National haberinde, şu ana kadar toplam altı dizinin bu karar kapsamında yayından kaldırıldığını ifade etti. MBC Sözcüsü Hayek, alınan kararın kendileri için “daha kaliteli özel Arap dizileri yaratma” fırsatı sunabileceğini vurguladı.

MBC Group, 1991 yılında Londra’da uydudan Arapça yayın yapan ilk özel televizyon kanalı olarak kuruldu. Genel merkezini 2002 yılında Dubai’ye taşıyan MBC’nin bünyesinde 11 kanal bulunuyor. Şirketin hissedarlarının kim olduğu bilinmiyor ancak aralarında Suudi Arabistan kraliyet ailesinin üyelerinin olduğu ifade ediliyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X