Türk doktorun feci sonu

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Susam, Fransa’da geçirdiği bir kaza sonucu hayatını kaybetti.

Türk doktorun feci sonu

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, paraşüt sporu “wingsuit”e ilgisiyle tanınan 16 yıllık Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Susam, Fransa’da atlayışı sırasında dağa çarparak 42 yaşında yaşamını yitirdi.

Dr. Susam’ın çalıştığı hastaneden yapılan açıklamaya göre, “Türkiye’nin sayılı cerrahlarından birini kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hepimizin başı sağolsun” ifadelerine yer verildi.

Susam’ın Exways Kulübü’nden arkadaşı Volkan Şekerci de AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mehmet Susam’ın Alpler ve Avrupa’nın en yüksek zirvelerinden biri olan Fransa’daki Mont Blanc Dağı’nın Le Brevent bölgesindeki uçuşu sırasında hayatını kaybettiğini öğrendiğini söyledi.

Bu bilgiyi, Susam ile atlayışa katılan arkadaşlarından edindiğini aktaran Şekerci, “Atlayış yaptığı noktadan çıktıktan sonra dönüş hareketi sırasında dağa çakılıp hayatını kaybetmiş” dedi.

Şekerci, Fransız yetkililerin olayla ilgili soruşturma başlattığını ve konu hakkında resmi açıklamayı beklediklerini dile getirdi.

Susam’ın 17-18 Eylül’de Türkiye’ye dönmeyi planladığını ifade eden Şekerci, şöyle konuştu:

“19’unda da bir atlayış planlıyorduk. Maalesef ölüm haberini aldık. Wingsuit sporunda bu tür ölümler var. Çıkış esnasında yapılan ufak tefek hatalarda paraşütçülerin dağa çarpması sonucu ölümler yaşanabiliyor. Ayrıca atlayış yaptıkları alan, dünyanın en başarılı wingsuit sporcularının atladığı yerler. Yaklaşık 10 gündür oradaydı. Atlayış yaptıktan sonra da dönecekti. Ailesinin de bilgisi var. Cenazesinin ne zaman getirileceği konusunda bilgi alamıyoruz. Fransız yetkililer araştırma yapıyor. Kafasında taşıdığı ve sürekli kullandığı kamera bulunabilirse kesin ölüm sebebi belirlenebilir.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X