Türk Kızılayı’ndan kız öğrenci yurdu

Türk Kızılayı Bursa Şubesi tarafından yaptırılan özel yükseköğrenim kız öğrenci yurdu, törenle açıldı. Muradiye Yahşibey Mahallesinde yaptırılan yurt binasının açılışına Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ile Kızılay Bursa Şube Başkanı İbrahim D

Türk Kızılayı’ndan kız öğrenci yurdu
HABERİ PAYLAŞ

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Bursa’da ki yurt gibi yurdun birçok yerinde gönüllülerin katkılarıyla önemli yatırımlar yapıldığını belirterek, “Bursa şubesinin yaptıkları projelerin en üst noktası olan yeni bir projeye hazırlanıyorlar. Bursa’da 30 bin metrekare bir alanda. Büyük bir Kızılay kampüsü kan merkezi, yaşlılar konukevi, afet deposunu hep bir kampüste barındıracak bir projenin peşine düştü İbrahim Ağabey, Allah İbrahim Ağabeyin eline düşürmesin bu işlerde mutlaka tuttuğunu kopartacaktır, büyük bir ihtimal iki sene sonra onunda açılışını hep beraber burada yapacağız inşallah” dedi.

3 MİLYON LİRALIK YURT

Yurt binasının hayırlı olması temennisinde bulanan Bursa şube başkanı İbrahim Dokunmazer ise, yurt binasının bulunduğu bin 625 metrekarelik yerin tamamının sit alanı olduğunu söyledi. Bu yerin 4-5 sene önce kendilerine tahsis edildiğini ifade eden Başkan Dokunmazer, 100 yatak kapasite ve 40 odalı yurdun yemek salonu, fitnes salonu, kafeteryası, mescidi, internet odası ve okuma salonu öğrencilerin hizmetine sunulduğunu söyledi.

Yurt binasının yaklaşık 3 milyon liraya mal olduğunu anlatan İbrahim Dokunmazer, “İnşallah burada kalacak öğrencilerin Kızılay’ın sıcak kollarında buradan gelecek için donanımlı aileler ve donanımlı çocuklar yetiştirilecek” şeklinde konuştu. 

Kızılay yurt fiyatları ise aylık olarak üç kişilik odaların sabah kahvaltısı dahil 375 lira, iki kişilik odaların 450 lira ve tek kişilik odaların ise 750 lira olarak belirlendi. Konuşmaların ardından Kızılay yurdunun yapımında emeği geçen hayırseverlere plaket takdimi yapıldı. Plaket takdiminin ardından ise yurdun açılışı gerçekleştirildi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X