Türk okçuluğu yaşatılıyor

Başkan Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret eden Kemankeş Geleneksel Okçuluk Derneği yönetim ve denetim kurulu üyeleri, destekler için teşekkür etti.

Türk okçuluğu yaşatılıyor

Nilüfer Belediyesi ve Kemankeş Geleneksel Okçuluk Derneği iş birliğiyle düzenlenen ve hâlen devam eden, 2014 yılından bugüne kadar 536 kursiyeri Türk Okçuluğu ile tanıştıran Kemankeş Geleneksel Okçuluk Derneği yönetim ve denetim kurulu üyeleri, Başkan Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti. Ziyarette kursiyerlerden bazıları da hazır bulundu.

Kursiyerlerle katıldıkları ulusal ve uluslararası birçok organizasyonda Nilüfer Belediyesi’ni başarıyla temsil ettiklerini kaydeden Kemankeş Geleneksel Okçuluk Derneği Başkanı Talat Sünnetçioğlu şunları söyledi.

BOZBEY ÖDÜLLENDİRDİ

“Ancak tüm bu başarılara rağmen önemli olanın dereceye girmekten çok Türk okçuluğunun araştırılıp, geliştirilmesi, dışarıya aktarılan kaynağın azaltılmasına yönelik ARGE ve üretim yapılması, gelecek kuşaklara doğru yöntem ve tekniklerle doğru uygulamalarla, tespit edilebilmiş ve sorgulanmış akademik kaynaklara dayalı olarak öğretilmesini esas almaktayız” ifadelerini kullandı. Başarılarından dolayı Kemankeş Geleneksel Okçuluk Derneği Başkanı Talat Sünnetçioğlu başta olmak üzere yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile başarılı olan sporcuları kutlayıp ödül veren Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de, desteklerinin artarak devam edeceğini kaydetti. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X