Türkan Şoray’ın son hali görenleri şaşırttı!

Yeşilçam sinemasının efsane güzellerinden biri olan Türkan Şoray, sosyal medya hesabından paylaştığı bir fotoğrafla takipçileri tarafından beğeni yağmuruna tutuldu.

Türkan Şoray’ın son hali görenleri şaşırttı!

Türkiye’de ‘Sultan’ lakabı adeta kendisiyle özdeşleşmiş olan Türkan Şoray, 73 yaşında olmasına rağmen güzelliği ile göz doldurmaya devam ediyor. Son yıllarda aldığı kilolarla gündeme gelen Türkan Şoray, son olarak Azerbaycan’da yayınlanan Nergis dergisi için kamera karşısına geçti ve aldığı kiloları vermesiyle dikkat çekti.

Çok kilo almıştı Türkan Şoray'ın son hali görenleri şaşırttı! - Sayfa 2

Sosyal medya hesabından dergi çekimlerinden kalan bu fotoğrafını paylaşan Türkan Şoray, güzelliği ile adeta büyüledi. Ünlü oyuncunun Instagram’daki sevenleri, Şoray’ın verdiği kilolar sayesinde eski güzelliğine döndüğünü belirtti.

Çok kilo almıştı Türkan Şoray'ın son hali görenleri şaşırttı! - Sayfa 3

Peki Türkan Şoray kimdir? Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray, 28 Haziran 1945 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Nazan ve Figen isminde iki kız kardeşi olan Türkan Şoray’ın annesi Meliha Şoray, kızının oyuncu olmasını her ne kadar istemese bile maddi sıkıntılardan dolayı müsaade etti. 

Çok kilo almıştı Türkan Şoray'ın son hali görenleri şaşırttı! - Sayfa 11

Memur bir ailenin kızı olan Şoray, mahallelerinde oturan Emel Yıldız’ın sayesinde Yeşilçam sinemasına ilk adımını atmıştır. Film setinde Türker İnanoğlu tarafından farkedilen Türkan Şoray sinema hayatına Köyde bir kız sevdim filmiyle başladı.

Sinemada büyük başarı yakalayan ünlü sanatçıya pek çok dizi ve film teklifi geldi. 1965 yılında Fatma Girik, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın’la birlikte Türk sinemasının en iyi dört kadın oyuncusundan birisi oldu.

Çok kilo almıştı Türkan Şoray'ın son hali görenleri şaşırttı! - Sayfa 6

Oynadığı rollerle hafızalara kazınan Türkan Şoray birçok ödüle layık görüldü. Ayrıca ünlü sanatçı kendi adını taşıyan bir ilkokula sahip.

Türkan Şoray Dönüş, Acı Hayat, Mahpus, Selvi Boylum Al Yazmalım gibi filmlerle büyük bir başarı yakaladı. Öte yandan sanatçı 200’den fazla filmde rol alarak, dünyanın ‘en çok film çeviren’ kadın oyuncusu oldu. Aynı zamanda Türk sinemasında Sultan lakabıyla anıldı.

Çok kilo almıştı Türkan Şoray'ın son hali görenleri şaşırttı! - Sayfa 9

Bunun yanında Şoray, sinemanın yanı sıra yönetmenlik, yazarlık ve şarkıcılık da yaptı. 12 Mart 2010 tarihinde ünlü sanatçı UNICEF tarafından Türkiye’nin iyi niyet büyükelçisi seçildi.

Çok kilo almıştı Türkan Şoray'ın son hali görenleri şaşırttı! - Sayfa 7

Türkan Şoray 1983 yılında kendisi gibi oyuncu olan Cihan Ünal’la evlendi. Bu birliktelikten kızları Yağmur Ünal doğdu. Fakat çift 1987 yılında anlaşamayarak boşandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X