Türkiye istihbarat verdi, İtalya’da yakalandı!

Uyuşturucu kaçakçılarının gemi ile taşıdığı 13,6 ton esrar, Türk emniyetinin verdiği bilgi sonucu İtalyan makamlarınca ele geçirildi.

Türkiye istihbarat verdi, İtalya’da yakalandı!

AA muhabirinin emniyet yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Uyuşturucu ile Mücadele Daire Başkanlığı, uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı yapan bir suç örgütünün çok miktarda uyuşturucuyu deniz yoluyla taşıdığını belirledi.

Uzun süre büyük bir titizlik ve gizlilik içerisinde yürütülen operasyon kapsamında uyuşturucunun gemi ile taşındığı tespit edildi.

Sicilya açıklarında seyir halindeki gemi Türk yetkililerinin İtalyan makamlarına verdiği bilgi doğrultusunda durduruldu.

İtalyan güvenlik güçlerinin müdahale ettiği gemi, Palermo Limanı’na çekildi. Gemide yapılan detaylı aramada geminin dökme demirleri arasına gizlenmiş 13,6 ton preslenmiş toz esrar ele geçirildi.

Palermo Savcılığı tarafından başlatılan soruşturmada gözaltına alınan 10’u Ukrayna, 1’i Gürcistan uyruklu 11 mürettebat tutuklandı.

Gemide yakalanan miktarın bugüne kadar Türkiye’nin iş birliğiyle düzenlenen operasyonlarda ele geçirilen en yüklü miktar olduğu öğrenildi.

Haziran ayında yine Türk yetkililerce verilen istihbarat doğrultusunda Sicilya açıklarında uyuşturucu taşıyan “Meryem” adındaki bir gemiye İtalyan güvenlik güçlerince operasyon düzenlenmiş, 12 ton uyuşturucu madde ele geçirilmişti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X