Türkiye onur konuğu oldu

Türkiye ilk kez milli katılımla yer aldığı İtalya’nın Bologna kentindeki ‘Autopromotec 2015 Fuarı’nın onur konuğu oldu.

Türkiye onur konuğu oldu

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) organizasyonuyla 11 tedarik sanayi firmasının katıldığı fuarda, Türkiye’nin otomotiv endüstrisinde yarım yüzyılı aşan tecrübesi ve üretim kalitesi gibi başarı hikayeleri de anlatıldı. Avrupa’nın en büyük otomotiv yan sanayi ve servis ekipmanları fuarı olarak öne çıkan Bologna’da 2 yılda bir düzenlenen ‘Autopromotec 2015’te aralarında Almanya, Fransa, Çin’in de bulunduğu 47 ülkeden 663’ü yabancı olmak üzere toplamda 1587 firma yer aldı. 

120 bini aşan ziyaretçi sayısıyla küresel otomotiv endüstrisi için adeta bir pazara dönen fuarda Türk firmaları da süspansiyon sistemlerinden debriyaj aksamlarına, fren sistemlerinden vites kutusu aksamlarına, aküden janta birçok ürün sergiledi. 

YENİ İŞ BAĞLANTILARI KURULDU

OİB Başkanı Orhan Sabuncu, İtalya’nın otomotivde küresel anlamda çok önemli bir yere sahip olduğunu hatırlattı. Sabuncu, ”Dünyanın önde gelen tedarik sanayi olarak bu fuarda yer aldık ve onur konuğu kabul edildik. Bizim organizasyonumuzun dışında birçok firmamız da bireysel olarak Bologna’da yer aldı. Türk otomotiv endüstrimiz küresel gücüyle dünyanın önemli üreticisi. Fuarlarda bu gücümüzle yar alıp yeni iş bağlantıları kuruyoruz. İhracatta yeni pazar arama mücadelemizin ilk adımını böyle atıyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X