Türkiye Şeker Fabrikası’ndan ‘balık ölümleri’ açıklaması

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü, Bursa’nın Karacabey ilçesinde Canbalı deresinde son dönemlerde yaşanan toplum balık ölümleriyle alakalı açıklama yaptı.

Türkiye Şeker Fabrikası’ndan ‘balık ölümleri’ açıklaması

Canbalı Deresi’nde bu yıl içinde üçüncü kez tekrarlanan toplu balık ölümlerinin ardından Doğader yetkilileri, 3 yıl aradan sonra ürün alımına başlayan Susurluk Şeker Fabrikası olabileceğini öne sürmüştü. Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Balık ölümlerine sebep olan fabrikanın Susurluk Şeker Fabrikası olduğuna dair iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Bursa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün 19.09.2017 tarih ve E.11394 sayılı yazısında belirttiği Susurluk çayında balık ölümleri olduğuna dair ihbar üzerine, Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 20.09.2017 tarihinde Susurluk Şeker Fabrikası’nda denetimler yapılmış olup 20.09.2017 tarih ve A207792 no’lu düzenlenen rapor doğrultusunda; fabrikamızda oluşan atık suların mevcut çamur havuzlarına alınmakta olduğu ve alıcı ortama herhangi bir atık su deşarjının söz konusu olmadığı tespit edilmiştir. Dolayısıyla gerek 28.09.2017 tarihinde, gerekse daha önceki tarihlerde medyada yer alan Susurluk çayı ve Canbalı deresinde meydana gelen balık ölümlerinin Susurluk Şeker Fabrikası ile herhangi bir ilgisi yoktur. Vatandaşlarımızın bu ve benzeri asılsız haberlere itibar etmemesi hususunda kamuoyunun bilgisine sunarız”.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X