‘Tuzağa düşmeyin’

”Gün Türkün Kürte, Kürtün Türke, Alevinin Sünniye, Sünninin Aleviye el uzatma günüdür” diyen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, fitneye, fesada, tahrikçilere, provokatörlere fırsat verilmemesi gerektiğini söyledi.

‘Tuzağa düşmeyin’
HABERİ PAYLAŞ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ”Ülkemiz, birliğimiz ve huzurumuz hedef alınmış durumda. Bu tuzağı kuranların oyunlarına düşmemek bizim elimizde” dedi.

Hisarcıklıoğlu yaptığı yazılı açıklamada, son dönemde artan terör olaylarının, masum insanların yüreğini yaktığını belirterek, bir taraftan terör belasını yaşarken, diğer taraftan toplumda artan bir kutuplaşma ile akıl ve vicdan tutulmasının yaşanıyor olmasından büyük endişe duyduklarını kaydetti. 

Türkiye üzerinde kirli bir oyun oynanırken, bu tuzağın herkese kurulduğunun görülmesi gerektiğinin altını çizen Hisarcıklıoğlu, ”Ülkemiz, birliğimiz ve huzurumuz hedef alınmış durumda. Bu tuzağı kuranların oyunlarına düşmemek, birliğimizi ve kardeşliğimizi korumak yine bizim elimizde” değerlendirmesinde bulundu.

ÇAĞRIMIZ 78 MİLYONA

Hisarcıklıoğlu, herkesin sağduyusunu koruması, vicdanının sesini dinlesi gerektiğini ifade ederek, fitne ateşinin birlikte söndürülmesini istedi. ”Ülkemize, insanlarımıza bu tuzağı kuranları Allah, Kahhar ismiyle kahretsin” ifadesini kullanan Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: 

”Bizi bize, komşuyu komşuya düşman etmeye çalışanlara, teröre, hep birlikte karşı durmalıyız. Çağrımız 78 milyon vatandaşımızadır. Gün Türkün Kürte, Kürtün Türke, Alevinin Sünniye, Sünninin Aleviye el uzatma günüdür. Gün bir olma, iri olma, diri olma günüdür. Unutma, sen yoksan bir eksiğiz. Hadi sarıl Kürt akrabana, Türk arkadaşına, Hadi sarıl Alevi komşuna, Sünni dostuna, Hadi sarıl gayrimüslim hemşerine. Fitneye, fesada, tahrikçilere, provokatörlere fırsat verme.”

SİYASETÇİLERE ÜSLUP UYARISI

Vatandaşların sosyal medyadaki asılsız iddia ve kışkırtmalara itibar etmemeleri gerektiğini dile getiren Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti: ”Ülkemizin tamamında birlikte yaşama iradesi göstermek zorundayız. Tepkimizi göstereceğiz, protesto edeceğiz, ama şiddete bulaşmadan, kimseye zarar vermeden, kimseyi tahkir etmeden. Terörü protestoya sonuna kadar evet, ama şiddete hayır. Siyasetçilerimiz de mutlaka suhuletle ve sükunetle hareket etmeli, gerginlikten sakınmalı, kucaklayıcı bir üslup benimsemeli. Zira siyaset sahnesinde sergilenen gerginlik ve saflaşmalar, terör için en verimli zemini oluşturur. Kışkırtıcı söylemler bırakılmalı, kamuoyunu germekten sakınılmalıdır.”

SABIRLA İMTİHAN GÜNÜ

Hisarcıklıoğlu, demokrasinin ‘hak’ ve ‘özgürlük’ demek olduğunu, ama aynı zamanda da sorumluluk anlamına geldiğini ifade ederek, sorumluluk almadan, hak ve özgürlüğün olamayacağını bildirdi. Bugün herkesin sabırla imtihan günü olduğunun altını çizen Hisarcıklıoğlu, ”Sabırla ve metanetle birbirimize sarılmalı, vicdanlı olmalıyız” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X