Ucuz ürünlere itibar etmeyin

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni yılın kaçak ve sahte ürünlerle halkı sadece para hırsıyla kandıranlar için mücadele yılı olmasını temenni etti.

Ucuz ürünlere itibar etmeyin

Kuruyemişten oyuncağa kadar her ürünün kalitelisini almanın önemini vurgulayan Palandöken, özellikle yılbaşı için alışveriş yapacakların dikkatli olması gerektiğini belirtti. Palandöken, ‘Alışveriş için ruhsatlı bayiye gitmek gerekiyor. Tütün üst kurulunun hologramlı olan ürünlerini satın alın, bu ürünler kontrollü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından denetlenen noktalardır. Sigaralar, tekstil ürünleri, çocuk oyuncakları A’dan Z’ye yılbaşında insanlara ucuza veya ‘hediye veriyorum’ diye satılan ürünleri almayın. Bilmediğiniz yerden sağlıksız gıda maddesi almak son derece tehlikeli. Yeni yılınızı zehir etmeyin, sağlığınızı tehlikeye atmayın” dedi.

SON KULLANMA TARİHİNE DİKKAT

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin de, gıda tüketiminin arttığı yılbaşında hileli gıdalarla ilgili uyarılarda bulundu. Özellikle açıkta satılan çerez gibi yıkanmadan yenilen gıda maddeleri konusunda dikkatli olunması gerektiğinin altını çizen Yetkin, “Genellikle güvenilir noktalarda satılan markalı ürünleri tercih edin. Ambalajsız ya da ambalajı bozuk ürünleri almayın. Aldığınız ürünün son kullanım tarihine dikkat edin. Etiketi kontrol ederek imalatçı firmanın Bakanlık izni olup olmadığına bakın” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X