UEDAŞ’tan ‘Kardeşim üşümesin’ projesi

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) bu yıl dördüncüsünü düzenlediği “Kardeşim Üşümesin” projesinin startını Bursa’dan verdi.

UEDAŞ’tan ‘Kardeşim üşümesin’ projesi

Köy okullarında öğrenim gören öğrencilere kışlık giysi yardımı yapılmasını amaçlayan ‘Kardeşim Üşümesin’ projesi kapsamında her yıl yaklaşık 1000 öğrenciye ulaşılıyor. Bu yıl ilk dağıtımı Çaybaşı İlkokulunda gerçekleştiren UEDAŞ, 160 ilkokul öğrencisine kışlık giysilerini dağıttı. 

UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Levent, Çaybaşı İlkokulu’ndaki öğrencilere kıyafetlerini giydirerek sevinçlerine ortak oldu.

‘FARKINDALIK YARATMAK İSTEDİK’

Sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiklerini aktaran UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, çalışmalarında sürdürülebilir etkiler yaratmak için destek verdikleri projelerin uzun soluklu olmalarına, toplumsal anlamda fayda üretmelerine ve kalıcı yarar sağlamalarına dikkat etikleri söyledi. Bu projeyi gerçekleştirerek farkındalık yaratmak istediklerini ifade eden Efe, “Hem ihtiyacı olan çocuklarımıza destek oluyor, hem onların mutluluklarına ortak oluyoruz. Bugün Çaybaşı okulunda minik öğrencilerle buluştuk.  Önümüzdeki günlerde projemizin Balıkesir, Çanakkale ve Yalova ayağındaki okullarımızı ziyaret ederek projemize devam edeceğiz” dedi. 

BU YIL 1000 ÖĞRENCİYE ULAŞACAK 

Genel Müdür Efe, ayrıca 2013 yılında başlatılan İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile koordineli olarak ihtiyaç sahibi öğrencilere UEDAŞ aracılığı ile her yıl 1000 adet kışlık giysi yardımı yapıldığını sözlerine ekledi. Minik öğrenciler okullarına kadar gelip kendilerine kışın üşümemeleri için hediyeler veren UEDAŞ yetkililerine teşekkür etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X