Ulaşım yatırımlarında kamulaştırma sorunu bitiyor

Mustafakemalpaşa’daki ulaşım yatırımlarında incelemelerde bulunan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, ulaşım yatırımlarının sürdürülmesi için kamulaştırma işlemlerine acil çözüm bulma kararı aldıklarını kaydetti.

Ulaşım yatırımlarında kamulaştırma sorunu bitiyor
HABERİ PAYLAŞ

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu, bölgedeki ulaşım yatırımlarını inceledi. Karayolları heyeti ile birlikte, yapımı devam eden OSB-Güllüce Kavşağı, Tatkavaklı Kavşağı, Lütfiye çevreyolu ile eski Bursa güzergahı ve terminal yürüyüş yolunda yapılan incelemede, kamulaştırma çalışmaları masaya yatırıldı. 

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, ulaşım yatırımlarının sürdürülmesi için kamulaştırma işlemlerine acil çözüm bulma kararı aldıklarını belirtti. Şahin, “Çok yakın bir zamanda Güllüce-OSB Kavşağı’nı hizmete açacağız. Burada mahalle sakinlerinin yan yolun giriş güzergahının devam etmesi yönünde talepleri oldu. Bölge Müdürlüğümüz bu talebi değerlendirecek. Tatkavaklı Kavşağı ise Mustafakemalpaşa’nın kuzey batı istikametine geçişini ve diğer mahallelere ulaşımını sağlayan önemli bir kavşak. Kamulaştırma sorunlarının giderilmesi ile ilgili hem Kamulaştırma Dairesi hem de  belediye ve ilçe başkanlarımız burada arazisi bulunan vatandaşlarımızla rıza öncelikli olarak iletişim halindeler. Yerin bedelini tam ödeyerek bu kavşakların tamamlanması için çalışmayı başlatacağız. Sürecin kesintiye uğramaması lazım. Biz elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X