‘Ülkeye barışı ve huzuru getireceğiz’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP’nin iktidar olması halinde terör belasını sonlandıracaklarını, ülkeye barış ve huzur getireceklerini bildirdi.

‘Ülkeye barışı ve huzuru getireceğiz’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, havayoluyla geldiği Bodrum’dan karayoluyla Aydın’ın Didim ilçesine geçti. Atatürk Bulvarı’nda partisinin seçim bürosu önünde toplanan kalabalığa seslendi.

Kılıçdaroğlu, milli iradeye saygılı oldukları için 7 Haziran sürecinde koalisyon görüşmelerini yaptıklarını anlatarak, “Onlar gereğini yapamadılar ve hükümet kuramadılar yetkinin bize verilmesi lazımdı bize vermediler görevi, biz ağlamadık, biz sızlamadık onlar sandılar ki, biz niye bize görev vermediniz diye mağdur edebiyatı yapacağız, yapmayacağız çünkü biz yetkiyi saraydan değil halktan alacağız” dedi. 

1 Kasım’da vatandaşın sandığa gitmesiyle Türkiye’nin bir karabasandan kurtulacağını savunan Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin ülkelerle kavga etmesinden dolayı turist sayısında düşüş olduğunu savundu.

Kılıçdaroğlu, CHP iktidarıyla ülkeye yeniden huzur geleceğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“7 Haziran’a kadar bu ülkede hemen hemen terör bitmişti, 7 Haziran’dan sonra yeniden şehitlerimizi vermeye başladık. Şimdi Türkiye güvenilmez bir ülke konumuna geldi, terör var, canlı bombalar var, eskiden PKK belası vardı şimdi bir de başımıza IŞİD belası çıktı, size sözüm söz CHP iktidarında terör belasını sonlandıracağız, bu ülkeye barışı ve huzuru getireceğiz.”

Konuşmasında partisinin hazırladığı seçim beyannamesine de değinen Kılıçdaroğlu, okullarda tam gün eğitim olacağını ve öğrencilere ücretsiz öğle yemeği verileceğini kaydetti.

Kılıçdaroğlu, Türkiye’de her 4 üniversite mezunundan birinin işsiz olduğunu ifade ederek, işsizlik sorununu terör gündemi gibi bir numaralı sorun olarak ele alacaklarını belirtti. 

Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin dış politikasını eleştirerek, Türkiye’nin Ortadoğu bataklığından CHP iktidarıyla çıkacağını, tüm ülkelerle iyi ilişkiler geliştirileceğini dile getirdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X