Uluabat’a müjdeli haber

AK Parti Bursa Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Önder Matlı, uzun yıllar beklenen Karacabey Uluabat kapalı devre sulama sisteminin hayata geçirilmesi için tarihi adımın atılacağı müjdesini verdi.

Uluabat’a müjdeli haber

Milletvekili Önder Matlı, yaptığı açıklamada, “Güzel şehrimiz Bursa için her zaman gece gündüz demeden çalışarak şehrimize yeni yatırımlar kazandırmaya devam ediyoruz. AK Parti iktidarları döneminde şehrimizin kalkınarak gelişmesi en önemli hedefimizdir. Son olarak uzun süre beklenilen Uluabat pompaj sulaması rehabilitasyon planlama mühendislik hizmetlerinin hayata geçirileceği müjdesini hemşerilerimle paylaşmak isterim. Uluabat pompaj sulaması ile brüt 6 bin 344 hektar, net 5 bin 650 hektar tarım arazisi sulanmaktadır. Sulama sahasının kanaletli olması ve enerji giderinin fazla olması sebebiyle son yıllarda sulama randımanı yaklaşık yüzde 35-45 arasında değişmektedir. Kanaletli sulama sisteminden basınçlı sistem kapalı borulu sulamaya geçilmesi ve damla ve yağmurlama sulama yapılacağı için sulama randımanı yükselecek. Bundan dolayı bu rehabilitasyon planlama raporunun yapılması gerekmektedir. Yüce Rabb’imin izniyle planlamayla ilgili ihale 20 Ocak 2015 tarihinde yapılacaktır. İhale sürecinin de sonuçlanmasıyla projenin 14 ay içinde tamamlanması planlanmaktadır. Bütün Bursalı kardeşlerime hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X