Uludağ Üniversitesi’nde akreditasyon başarısı

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda verilen uzmanlık eğitimi, Avrupa Tıbbi Uzmanlar Birliği (UEMS) ve Avrupa Anestezi Derneği (European Society of Anaesthesiology-ESA) Yeterlik Kurulu tarafından üçüncü kez akr

Uludağ Üniversitesi’nde akreditasyon başarısı
HABERİ PAYLAŞ

Daha önce 2008 ve 2011 yıllarında akredite olan Anabilim Dalı, bu yıl şubat ayında yapılan denetim ve incelemenin ardından “Anesteziyologların eğitimi için Avrupa standartlarını karşılayan mükemmel bir merkez olarak kriterleri karşılamıştır” şeklinde övgü dolu bir değerlendirme aldı.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nın 2019 yılına kadar geçerli olacak akreditasyon belgesi, Berlin’de yapılan ESA 2015 kongresinin 30 Mayıs 2015’deki açılış töreninde takdim edildi.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı öğretim üyeleri, verilen belgenin bir örneğini Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’a takdim etti. Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Tıp Fakültesi’nde uzmanlık eğitiminin birçok anabilim dalında akredite edildiğine işaret ederek, “Bir başarıyı elde etmek kadar onu sürdürebilmek de önemlidir. Kesintisiz olarak 11 yıl süre ile akredite olma başarısını gösteren Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı öğretim üyelerini ve çalışanları kutluyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X